Zamknij
REKLAMA

Rynek taxi w Polsce - kto najczęściej zamawia taksówki?

12:22, 28.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Każdego dnia w naszym kraju z usług taksówkarzy korzysta niemal 400 tysięcy osób. W ciągu ostatniej dekady rynek taksówek zanotował wzrost o prawie 30 procent. Kto częściej zamawia taryfę – kobiety czy mężczyźni? W jakich polskich miastach realizowanych jest najwięcej kursów? Oto garść danych z branży taksówkarskiej z 2018 roku.

Bez względu na płeć i niezależnie od wszystkiego, powody dla których warto zamówić taksówkę zawsze są takie same. Jednym z najczęstszych jest zakrapiana impreza, po której nie można wsiąść za kółko lub potrzeba przemieszczania się po obcym mieście w czasie delegacji. W tym momencie można by więc zacząć się zastanawiać, jaki jest wizerunek typowego klienta taksówki. Niedawno przeprowadzone badania rynku ujawniły wzorzec, który można potraktować jako opis statystycznego pasażera kierowcy trudzącego się odpłatnym przewozem osób. Nie wszystkie jego cechy są typowe, tak jakby się mogło wydawać.

Kim jest typowy klient taxi?

Zacznijmy może od tego, kto najczęściej decyduje się na jazdę taksówką. Są to mężczyźni w przedziale wiekowym 25-40 lat. Kobiety stanowią jedynie 21,3% wszystkich pasażerów. Własny samochód na taksówkę często zamieniają też nastolatkowie i młodzi mężczyźni, od 18 do 24 roku życia. W przypadku tej grupy można by wnioskować, że powodem do korzystania z usług korporacji taksówkarskich są imprezy i spotkania z przyjaciółmi, na których zdarza się wypić alkohol. Jeśli chodzi o reprezentantów drugiej grupy wiekowej, to ci panowie decydują się na taksówki również ze względów biznesowych – wyjazd w interesach na drugi koniec Polski i pokonanie znacznej części trasy przy pomocy samolotu lub pociągu skłania do tego, by ostatni odcinek przebyć taksówką i nie kluczyć niepotrzebnie po mieście, tracąc czas i szargając nerwy.

Czym kierujemy się podczas wyboru przewoźnika?

Mało kto zamawiając taryfę prześwietla daną korporację na wylot. Głównie interesuje nas tylko jeden czynnik – cena. To ona decyduje o tym, czy dana firma taksówkarska jest dla nas atrakcyjna czy też nie. Pasażerowie taxi zwracają też uwagę na to, czy za przejazd da się płacić z użyciem karty płatniczej lub mobilnej aplikacji – taka opcja znacznie zwiększa atrakcyjność taksówkarza.

Jesteś kierowcą taxi? Pamiętaj by zaopatrzyć się w kompleksowe ubezpieczenie (np. https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/), które uchroni Cię przed utratą klientów z tytułu uszkodzonego terminala lub smartfona z aplikacją do obsługi kursów i płatności.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone