Zamknij
REKLAMA

Co zyskujesz, kupując używane auto w salonie?

12:12, 08.04.2019 | artykuł sponsorowany

Samochód używany można kupić z ogłoszenia albo na giełdzie, ale można również wybrać model z salonu dealerskiego. Jakie są główne zalety zakupu używanego auta od dealera?

Większość Polaków decyduje się na zakup auta z drugiej ręki. Decydują o tym przede wszystkim względy finansowe – auto używane dobrej klasy możemy kupić w cenie porównywalne z nowym modelem klasy niższej.

Używanych modeli w świetnym stanie możemy szukać na wiele sposobów – przez ogłoszenia, w komisie, na giełdzie, przez znajomych. Warto także zajrzeć do salonów dealerskich marek. Dlaczego? Serwis http://renaultklub.pl/ wyjaśnia, dlaczego używane auto od dealera może być strzałem w dziesiątkę!

Używane i z salonu – co możemy kupić?

Samochody używane czekające w salonach to przede wszystkim modele mające maksymalnie do 5-8 lat w zależności od dealera. Pochodzą głównie od klientów, którzy oddają je w rozliczeniach, a także z leasingu.

W ofercie możemy znaleźć auta, które nadal są w świetnym stanie – zarówno wizualnym, jak i technicznym. To małe modele miejskie, większe auta kombi doskonałe dla całej rodziny, a nawet luksusowe limuzyny.

Aktualne informacje o ofertach można znaleźć na stronach internetowych dealerów. Wybrane salony wystawiają swoje samochody na popularnych portalach ogłoszeniowych.

Dlaczego jednak warto zdecydować się na samochód z salonu dealerskiego? Zakup używanego auta od dealera ma wiele zalet, które powodują, że obecnie to atrakcyjna oferta dla wielu kierowców.

Zalety zakupu używanego auta od dealera:

  • sprawdzony stan techniczny – auta są poddawane kontroli przed wystawieniem na sprzedaż, klient może otrzymać rzetelną informację o stanie pojazdu
  • gwarancja na używane – dealerzy zapewniają półroczną lub roczną gwarancję na samochód z drugiej ręki zakupiony w ich salonie
  • dogodne finansowanie – klienci, którzy chcą kupić auto na kredyt albo wziąć je w leasing, mogą zrobić to także w salonie marki
  • tanie ubezpieczenie – niedrogie pakiety dealerskie pozwalają na zakupienie taniej polisy
  • jazda próbna – możemy od razu zdecydować się na jazdę próbną, aby przetestować samochód przed zakupem
  • dodatkowe bonusy – zniżki w ASO, gratisy, na przykład komplet opon, dywaników, a także inne bonusy dla klientów

Czy kupno używanego auta z salonu ma jakieś minusy?

Zatem powyższe wiadomości potwierdzają, że zakupienie auta używanego od dealera może być bardzo dobrym pomysłem. Z drugiej strony warto jednak wskazać na kilka wad związanych z taką transakcją.

Przede wszystkim dla wielu osób niedogodnością będą dość wysokie ceny aut używanych u dealera. Najtańsze auta to koszt od około 20-30 tysięcy złotych, dlatego wtedy, gdy poszukujemy tańszych modeli, salon może nie zapewnić nam szerokiego wyboru.

Dodatkowo, w salonach dealerskich asortyment samochodów używanych nie jest tak szeroki jak w przypadku ogłoszeń, komisów czy giełd. To jednak starannie wyselekcjonowane modele, które są bezpiecznym wyborem dla kupujących.

Zatem wtedy, gdy chcemy kupić auto bez ryzyka, warto sprawdzić oferty u dealerów – to sprawdzony wybór!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone