Zamknij
REKLAMA

Czy warto kupować używane telefony komórkowe?

11:29, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Telefon komórkowy to dzisiaj przedmiot osobisty – korzystamy z niego każdego dnia i najczęściej zawsze mamy przy sobie. Czy w związku z tym warto kupować telefony używane? Odpowiadamy na to pytanie

Ceny telefonów komórkowych są obecnie znacznie wyższe niż kiedyś. Dlaczego? To przede wszystkim kwestia zaawansowanych technologii nowoczesnych smartfonów, które swoimi możliwościami przewyższają wiele popularnych komputerów.

Zatem wtedy, gdy chcemy kupić dobry telefon z górnej półki, ale nie chcemy przepłacać, często pojawia się pokusa wyboru używanego modelu. Ofert z używanymi smartfonami jest mnóstwo – znajdziemy je przede wszystkim na portalach ogłoszeniowych oraz aukcyjnych.

Czy jednak warto kupić telefon z drugiej ręki? Odpowiedź na to pytanie posiada serwis http://ksmtv.pl/!

Telefon używany – okazja czy ryzyko?

Dzisiaj wiele osób decyduje się na kupowanie używanych sprzętów elektronicznych. To doskonała okazja do tego, aby nabyć je w jeszcze niższych cenach niż standardowe. Z drugiej strony pojawia się jednak pytanie – czy kupno używanego telefonu nie jest ryzykowne?

Zatem wtedy, gdy chcemy kupić model od innego właściciela, powinniśmy pamiętać o tym, żeby przed zakupem zobaczyć, czy rzeczywiście jest on godny uwagi. Na co konkretnie powinniśmy zwrócić uwagę?

Jak znaleźć dobry telefon z drugiej ręki?

Przede wszystkim powinniśmy poświecić czas na wyszukiwanie takiego modelu, który będzie mógł spełnić nasze wymagania. Jaką ma mieć przekątną ekranu? Jaki procesor? Czy interesuje nas konkretna marka? Najlepiej wytypować najciekawsze modele i następnie skupić się na nich podczas swoich poszukiwań.

Telefon używany może być zarówno w świetnym stanie – może być zadbany, w pełni sprawny, ale również może mieć różne wady, w tym także te, o których nie poinformuje nas sprzedający.

Zatem musimy pamiętać o tym, że najlepiej kupować telefony używane z odbiorem osobistym – wtedy możemy zobaczyć wybrany model na żywo i przetestować, czy dobrze działa. Zakup całkowici on-line może być bardziej ryzykowny, ponieważ nie wiemy, czy wiadomości przedstawione przez sprzedającego rzeczywiście są godne zaufania.

Najlepiej, aby sprzedający oferował nam tak zwaną gwarancję rozruchową, na przykład na 3 dni. Wtedy możemy dokładnie sprawdzić, czy telefon rzeczywiście działa dobrze. Jeżeli pojawią się jakieś problemy, możemy zwrócić go sprzedającemu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Gdy kupujemy używany telefon komórkowy, pamiętajmy o tym, aby przetestować wszystkie jego funkcje. Warto zwrócić uwagę na poprawne działanie następujących elementów:

  • ekran – zarysowania, „martwe piksele”
  • porty – do ładowania, wyjście na kartę, sloty na karty
  • kamerka – testowe zdjęcia
  • łączność – Wi-Fi, sieci mobilne
  • połączenia – jakość mikrofonu, słuchawek

Zatem kupno używanego telefonu komórkowego może być dobrym wyborem dla oszczędnych. Z drugiej strony możemy ryzykować, gdy informacje przedstawione przez sprzedającego nie pokryją się z rzeczywistością i okaże się, że telefon posiada usterki, które mogą być także kosztowne w usunięciu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone