Zamknij
REKLAMA

Zdrowy catering sposobem na zdrowe życie

13:38, 23.04.2019 | Materiał Partnera

Podstawy zdrowej diety dla początkujących

Nawyki żywieniowe wielu z nas pozostawiają naprawdę bardzo wiele do życzenia. Zaniedbania w codziennej diecie bardzo szybko mogą doprowadzić do naprawdę sporych problemów zdrowotnych, otyłości i innych nieprzyjemnych dolegliwości. Stąd też coraz większa moda na zdrowy catering wśród osób, których tryb życia i przyzwyczajenia nie pozwalają na samodzielne zdrowe gotowanie. Jednak nawet wtedy, kiedy zdecydujemy się na wykorzystywanie cateringu dietetycznego, powinniśmy mieć chociaż podstawową wiedzę na temat zasad zdrowej diety.

Witaminy, jak wielu z nas pamięta jeszcze ze szkoły, sterują pracą całego organizmu. Od ich ilości i zaspokojenia zapotrzebowania organizmu na nie zależy naprawdę bardzo wiele. Jednak zaspokajanie potrzeb żywieniowych to nie tylko liczby. Dobrze ułożona zdrowa dieta to przede wszystkim zwrócenie uwagi na wchłanialność składników z pożywienia. Zdrowe owoce i warzywa gwarantują nam naprawdę wysoki poziom wchłaniania witamin i minerałów. Dostępność sezonowych warzyw i owoców gwarantuje nam możliwość zaspokajania zapotrzebowania bez uciekania się do preparatów witaminowych i innych sztucznych źródeł.

 

Co może zmienić zdrowy catering w moim zdrowiu i życiu codziennym?

Wszyscy wahający się nad tym, czy wybrać zdrową dietę pudełkową, czy też pozostać przy obecnych, niekoniecznie korzystnych przyzwyczajeniach, poszukują odpowiedzi na pytanie dotyczące pozytywnych zmian zachodzących w organizmie i tego, jak zmieni się ich życie. Już na wstępie wspomnieliśmy o problemach zdrowotnych spowodowanych niewłaściwą dietą i trybem życia. Przede wszystkim wielu z nas spożywa zbyt wiele niezdrowych kwasów tłuszczowych. To w połączeniu z dużą ilością węglowodanów powoduje złogi w naczyniach krwionośnych, co bezpośrednio prowadzi do miażdżycy i może nawet zakończyć się zawałem serca. Ponadto wskutek ograniczonego przepływu krwi obniża się wydolność tlenowa organizmu. Przez to możemy mieć problemy z chociażby wejściem po schodach na wyższe piętro. Zmiana diety na lepszą poprzez zdrowy catering jest doskonałym rozwiązaniem w celach profilaktycznych. Ponadto też mniej obciążona będzie wątroba wskutek mniejszej ilości toksyn i chemikaliów pochodzących z procesów obróbczych. Wszakże zdrowy catering dietetyczny opiera się na jak najbardziej zdrowych produktach połączonych z uproszczeniem procesów obróbczych.

 

Kiedy zaobserwuję efekty jakie daje zdrowy catering?

Oprócz pozytywnych aspektów zdrowotnych pojawia się również pytanie o czas oczekiwania na owe zmiany w organizmie. Już pierwszy posiłek będzie odciążeniem dla naszych narządów wewnętrznych. Po pierwszych kilku dniach odczujemy przede wszystkim lekkość trawienia i mniej problemów takich jak wzdęcia i zgaga. Na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi i spadek masy ciała jednak poczekamy nieco dłużej. Badania dowodzą, że po około miesiącu zdrowej diety możliwe jest zaobserwowanie widocznych zmian w wynikach krwi, a także w wydolności organizmu. Aby przyspieszyć pozytywne zmiany w organizmie powinniśmy wdrożyć ponadto aktywność fizyczną do naszego codziennego planu dnia. Zdrowy catering połączony ze spacerami na świeżym powietrzu, jazdą na rowerze i innymi sposobami aktywnego spędzania wolnego czasu to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich chcących żyć dłużej i zdrowiej.

Jak widać zdrowy catering w postaci diety pudełkowej jest jedną z najlepszych form zmiany żywienia na lepsze. Nie tracimy czasu na gotowanie, nie przejmujemy się zaopatrzeniem i przede wszystkim układaniem w sposób profesjonalny diety zbilansowanej pod względem makroskładników i zawartości witamin i minerałów. W zdrowym ciele zdrowy duch!

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone