Zamknij

Jak zorganizować niskobudżetową wycieczkę zagraniczną?

18:02, 23.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 18:07, 23.04.2019

W ostatnim czasie podróżowanie stało się bardzo popularne. Dzięki tanim liniom lotniczym, wiele osób może pozwolić sobie na odwiedzenie nawet najdalszych zakątków świata. Wystarczy odrobina chęci i pomysłowości, by zorganizować niskobudżetowy wyjazd zagraniczny.

Bilety lotnicze

Pierwszym krokiem przy organizacji wycieczki jest zakup biletów lotniczych. Tanie linie mają to do siebie, że oferują pasażerom bardzo okazyjne ceny, ale nie podają terminy, kiedy promocje obowiązują. Zainteresowani biletami za symboliczną kwotę muszą więc „polować” na okazje i sprawdzać ceny codziennie. Ci, którzy robią to od dłuższego czasu nie widzą w tym nic dziwnego. Z pomocą przychodzą również wyszukiwarki biletów, które pokazują ceny lotów wszystkich linii w danym czasie. Promocje na bilety pojawiają się bardzo często w okresie wiosennym. Kupując bilety, należy dokładnie sprawdzić całkowity koszt transakcji. Bardzo często jest tak, że do podstawowej ceny doliczane są koszty odprawy i bagażu oraz wybranego miejsca w samolocie. Jeśli jednak zależy nam jedynie na przelocie do konkretnego miejsca, bez udogodnień i z najmniejszym bagażem, możemy kupić bilety nawet na kilkanaście – kilkadziesiąt złotych. Przed wycieczką warto również sprawdzić dojazd na lotnisko. Bardzo popularne stały się ostatnio parkingi przy portalach, które pozwalają dojechać na miejsce własnym samochodem i pozostawić go na strzeżonym miejscu, na cały okres wyjazdu. Przykładem jest na przykład parking balice, który jest monitorowany 24 godziny 7 dni w tygodniu. Ceny za postój nie są wysokie, więc nie nadszarpną wyjazdowego budżetu.

Noclegi

Organizując niskobudżetowy wyjazd raczej nie nastawiamy się na spanie w hotelach. Najlepiej jest szukać kwater i pokojów oferowanych przez prywatnych właścicieli. Istnieją specjalne strony internetowe, gdzie gospodarze proponują noclegi w różnych cenach. Alternatywą jest tzw. cauchsurfing, który pozwala przenocować u właściciela budynku za darmo. Jest to społeczność, która poza zwiedzaniem, szuka nowych znajomości. Trzeba jednak pamiętać, że przynależność do tej społeczności musi być oparta na zaufaniu i chęci poznania drugiego człowieka. Wystarczy zarejestrować się na stronie i napisać wiadomość do gospodarza, u którego chcemy przenocować. Wiadome jest, że jeśli nie płacimy za nocleg, warto odwdzięczyć się właścicielowi w inny sposób np. przygotować kolację, albo kupić domownikom drobne upominki. Bardzo często właściciele zaprzyjaźniają się z podróżnymi i razem zwiedzają miasto i spędzają czas.

Atrakcje

Będąc w konkretnym miejscu, warto poszukać okazji i sposobów do odwiedzenia najważniejszych muzeów i zabytków. Bardzo popularne są karty turystyczne, które upoważniają do zwiedzania kilku obiektów, a ich cena jest atrakcyjniejsza, niż pojedynczych biletów wstępu. Poza tym, warto pamiętać, że w wielu miastach obowiązują darmowe wejścia dla studentów albo osób do 26 roku życia. Często jest tak, że w dany dzień tygodnia wstęp do konkretnego punktu jest darmowy.  

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%