Zamknij
REKLAMA

Trzy rzeczy, o których trzeba pamiętać wynajmując salę weselną

20:12, 25.04.2019 | materiały partnera

W przedślubnym szaleństwie bardzo łatwo zapomnieć o szczegółach, które potem mogą nieprzyjemnie zaskoczyć. Nawet jeśli wszystko wygląda na dopięte na ostatni guzik, warto sprawdzić to jeszcze raz, aby mieć stuprocentową pewność. Dotyczy to zarówno fryzjera, fotografa, kamerzysty, jak i sali weselnej. Na co zwracać uwagę przy wynajmie tej ostatniej?

Wielkość ma znaczenie

Rzeczą najbardziej oczywistą jest sama wielkość sali. Jeśli Młoda Para spodziewa się sporej liczby gości, nie ma sensu na siłę usadzać ich w małej sali. To nie tylko niewygodne i mało komfortowe, ale zwyczajnie nieprzyjemne dla bawiących się osób. Wielkość sali musi być odpowiednio dobrana do liczby zaproszonych osób; na drugi plan w takim wypadku schodzą wszystkie inne szczegóły, jak lokalizacja, dekoracje czy menu. Żaden z gości nie będzie się dobrze bawił, jeśli sala weselna jest przeznaczona na 100 osób, a umieszczono w niej znacznie więcej weselników.

Obsługa kuchni i sali

Kiedy po poszukiwaniach na hasło „sala weselna Lublin” zostanie już wybrany odpowiedni lokal, najczęściej przystępuje się do wyboru odpowiedniego menu oraz ustaleniu zasad dotyczących obsługi kuchni i obsługi sali. Te ostatnie są ważne, bowiem w niektórych domach weselnych istnieje możliwość zatrudnienia własnych kucharzy i kelnerów. Koszty wynajmu są wtedy co prawda niższe, ale nikt nie zagwarantuje wysokiej jakości obsługi, co jest dość sporym ryzykiem. Bezpieczniej jest więc zaufać ekipie pracującej na stałe w danym domu weselnym, zwłaszcza że często można wcześniej spróbować przygotowanych przez nią dań na specjalnych degustacjach pokazowych.

Bar, kącik dla dzieci, animator

Jeśli na wesele zaprasza się gości wraz z dziećmi, warto przygotować również specjalny kącik zabaw lub zatrudnić animatorów. Niekiedy sala weselna posiada już odpowiednie zaplecze techniczne - zewnętrzny plac zabaw czy osobny pokój, gdzie maluchy mogą się pobawić. Z kolei coraz popularniejszą praktyką jest otwieranie dla dorosłych  oddzielnego baru z alkoholami, których nie ma na stołach - kolorowymi drinkami, koniakami czy whisky. Warto dopytać o taki bar przy podpisywaniu umowy, ponieważ jego otwarcie może bardzo urozmaicić wesele.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone