Zamknij
REKLAMA

Szybkie przelewy z Norwegii do Polski – jaki sposób wybrać

00:00, 21.11.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Planujesz przesłać pieniądze rodzinie i zastanawiasz się, jak długo idzie przelew z Norwegii do Polski? Czas realizacji takiego przekazu zależy od kilku czynników, przede wszystkim od wysokości kwoty, sposobu wysyłki oraz tego, ile jest się w stanie zapłacić za to, by środki zasiliły wskazane konto w ekspresowym tempie. Istnieje kilka sposobów na łatwe i szybkie przesyłanie pieniędzy z Norwegii. Na który warto się zdecydować?

Przelew bankowy

Zlecenie przekazu z Norwegii na pozór wydaje się problematyczne. Wspomniany kraj nie należy do Unii Europejskiej, a jego walutą są NOK. Trzeba jednak wiedzieć, że Norwegia jako państwo będące członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu blisko współpracuje ze strukturami UE. Przykładem tego jest fakt, że skandynawski kraj należy do obszaru SEPA, co umożliwia wykonywanie szybkich przelewów w euro z norweskich banków.

Niezależnie od tego, w jakiej instytucji posiada się konto, zasady przelewania pieniędzy są podobne. Należy wybrać kwotę przekazu, ustawić zlecenie na przelew z Norwegii do Polski i wybrać walutę wypłaty. Trzeba wprowadzić też dane odbiorcy i podać jego numer konta.

Osoby zamierzające nadać taki przekaz międzynarodowy powinny pamiętać o pewnych ograniczeniach związanych z takim transferem. Nie tylko musi on być rozliczany w euro, ale też nie może uwzględniać opcji przyspieszających wysyłkę. Przelew SEPA jest wykonywany w standardzie „D+1”. Oznacza to, że księgowanie następuje w następnym dniu roboczym.

Jeżeli planuje się wysyłkę pieniędzy w NOK, dostępnym rozwiązaniem jest przekaz SWIFT. Standardowy czas jego realizacji to 3 dni. Dostępne są również opcje przyspieszone, lecz za szybszą obsługę transakcji trzeba dodatkowo zapłacić.

Kantor internetowy

Kantory online umożliwiają szybką i wygodną wymianę walut przez internet. Proponują znacznie korzystniejsze kursy niż banki. Użytkownicy takich serwisów kupują wybraną walutę w najlepszym według nich momencie. Wymiany w kantorach internetowych są jednak opłacalne tylko w przypadku większych sum. Ponadto zakup danej puli złotówek i wysłanie jej do Polski wiąże się z koniecznością posiadania dodatkowych kont walutowych, za których utrzymanie banki naliczają dodatkowe opłaty. Wysyłka pieniędzy również nie jest darmowa. Z kolei czas realizacji transakcji wynosi od 1 do 2 dni. 

Przelewy z Norwegii do Polski w firmie pośredniczącej

Podczas gdy standardowy czas, w którym środki zostają zaksięgowane na koncie w przypadku przekazów bankowych to od 1 do 3 dni, a kantory internetowe obsługują operacje w czasie 1 lub 2 dni, firmy pośredniczące w przelewach realizują transakcje błyskawicznie lub już następnego dnia po wysyłce. Oferta pozabankowych operatorów jest zróżnicowana. Warto zwracać uwagę na ceny przekazów. Tani przelew z Norwegii do Polski można zlecić na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-norwegii-do-polski.

Osoby szukające najszybszego sposobu na przesłanie pieniędzy do kraju powinny wziąć pod uwagę wariant ekspresowy, kosztujący 25 NOK. Taki przyspieszony przelew z Norwegii do Polski trafia na wskazane konto nawet w 10 minut. Kosztuje on znacznie mniej niż przekaz SWIFT. Dociera do celu znacznie szybciej niż przelew SEPA. Taka opcja wysyłki środków szczególnie może zainteresować przedsiębiorców. Jeżeli natomiast chce się skorzystać z tańszego wariantu księgowanego następnego dnia, zapłaci się za niego tylko 15 NOK. Co ważne, pierwszy i co 10 przelew z Norwegii do Polski jest darmowy.

Liczba Polaków mieszkających i pracujących w zamożnym skandynawskim kraju może nie jest tak duża, jak na Wyspach, ale potrzeby żyjących tam emigrantów są podobne. Tak samo, jak rodacy z UK, szukają oni sposobu na szybkie i bezpieczne przesłanie środków rodzinie, opłacenie rachunków czy zasilenie konta oszczędnościowego. W najkrótszym czasie do odbiorcy w kraju docierają przelewy z Norwegii do Polski obsługiwane przez firmy pośredniczące. To nie tylko najszybsza opcja, ale również rozwiązanie najkorzystniejsze pod względem ponoszonych kosztów. Opłaty za przekazy są niewielkie, można też skorzystać z promocji i atrakcyjnych przeliczników walut. Wszystko to sprawia, że oferta firm pośredniczących okazuje się znacznie przystępniejsza niż propozycje banków i kantorów internetowych.

REKLAMA
(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone