Zamknij

Woda filtrowana, butelkowana czy z dystrybutora? 3 sposoby na wodę

15:08, 09.12.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:42, 10.12.2019
Skomentuj

Wodę trzeba pić regularnie, minimum dwa litry dziennie – zapewne o tym wiesz. Pozostaje jednak pytanie: jaką wodę pić? Czy najlepsza będzie butelkowana, filtrowana, z dystrybutora do wody czy może z kranu? Które z tych sposobów są dobre zarówno dla zdrowia jak i dla środowiska? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, jesteś w dobrym miejscu! W tym artykule poznasz omówienie każdego z tych sposobów picia wody. Dowiesz się, jakie są ich zalety i wady. A wszystko po to, by ułatwić ci podjęcie decyzji, jaką wodę wybrać!

  • Woda butelkowana

Jeden z popularniejszych sposobów picia wody to sięganie po tę butelkowaną. Ma to swoje plusy i minusy. Plusem jest wygoda – można kupić wodę od razu poporcjowaną na butelki zamiast poświęcać czas na rozlewanie jej z większego pojemnika do kubka czy bidonu. Ta wygoda niesie jednak za sobą złe konsekwencje nie tylko dla twojego portfela – bo płacisz więcej za opakowanie niż za samą wodę – ale przede wszystkim dla środowiska. To między innymi fakt, że niektórzy producenci przyzwyczaili konsumentów do wody w plastikowych butelkach, przyczynił się do wytworzenia ton plastikowych śmieci, które zalegają na wysypiskach i oceanach i pozostaną tam jeszcze długo, zanim się rozłożą. Ponadto nie bez znaczenia jest kwestia marnotrawstwa – zastanów się, ile razy musiałeś lub musiałaś wyrzucić butelkę z niedopitą resztką wody? Poza tym nie do końca wyjaśniona jest kwestia wpływu tworzywa PET, z którego produkuje się butelki, na przechowywaną w nim wodę. Na pewno niebezpieczne dla zdrowia jest picie wody z butelki nagrzanej słońcem, ponieważ szkodliwe związki pod wpływem za wysokiej temperatury przenikają do wody. Należy też pamiętać o tym, że plastikowych butelek nie wolno używać wielokrotnie, aby nie zgromadziły się na nich bakterie.

  • Dystrybutory do wody

Dystrybutory napotykasz w firmach, biurach i wielu miejscach publicznych. Nic dziwnego – jest to rozwiązanie idealne dla takich ośrodków! Po pierwsze, dystrybutory do wody pozwalają uniknąć marnotrawienia wody, ponieważ każda osoba pobiera z nich tyle płynu, ile w danej chwili potrzebuje, i może to robić tak często, jak tylko zechce. Po drugie, jest to opcja naprawdę korzystna dla środowiska, ponieważ zapas wody mieści się w jednym dużym baniaku. Wodę możesz natomiast pobrać wprost do własnego kubka lub do jednorazowego kubeczka – na szczęście u dostawcy Dar Natury można zakupić kubki papierowe. Poza tym dystrybutory gwarantują prawdziwy komfort użytkowania – producenci tacy jak Dar Natury systematycznie dostarczają wodę, a konsumenci mają dzięki temu świeżą źródlaną wodę zawsze pod ręką. Mało kto jednak wie, że istnieją też domowe dystrybutory do wody z mniejszą butlą. Uważamy, że to świetne rozwiązanie, bo to, co sprawdziło się w biurach, niezawodnie sprawdza się także w domach.

  • Woda z kranu i filtry do wody

Bardzo ekologicznym sposobem jest picie wody kranowej. Możesz sobie na to pozwolić, kiedy masz pewność, że woda z twojego kranu nadaje się do picia. Dowiedz się, czy ma ona odpowiednie certyfikaty. Jednak tu z pomocą przychodzi również kolejne rozwiązanie – filtry do wody. Usuwają one wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia, dzięki czemu wiesz, że pijesz czystą wodę. Istnieją filtry do wody montowane wprost do sieci wodociągowej, które dodatkowo chłodzą lub grzeją wodę, a nawet ją gazują! Musisz jedynie pamiętać, by wybrać profesjonalny filtr i obsługę sprawdzonych ekspertów – zaufaną firmą w tej kwestii jest wspomniany już Dar Natury. Poza tym dobrym pomysłem jest także zamiana zwykłego bidonu na taki, który filtruje wodę. Dzięki tym rozwiązaniom nie będziesz już musiał lub musiała uciekać się do kupowania wody w plastikowych butelkach. Za jednym zamachem zadbasz o wygodę, o zdrowie swoje i bliskich oraz o dobro środowiska.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%