Zamknij

Pożyczki na dowód - to możliwe?

11:33, 13.02.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:34, 13.02.2020

Rynek pożyczek jest obecnie bardzo rozbudowany – oprócz banków, istnieje również kilkadziesiąt podmiotów, które zajmują się udzielaniem szybkich pożyczek na dowolny cel. Chcesz uniknąć skomplikowanych formalności?

Zależy Ci na szybkiej decyzji? Rozwiązaniem mogą okazać się pożyczki online na dowód. Czy możliwe jest otrzymanie dodatkowych środków bez zaświadczeń o zarobkach? Sprawdziliśmy to!

Szybkie pożyczki – gotówka na dowolny cel

Pożyczka na dowód to rozwiązanie finansowe oferowane przez instytucje z sektora pozabankowego, które kierują swoje usługi do osób odrzuconych przez banki, np. ze względu na brak odpowiedniej zdolności kredytowej. Banki udzielając kredytów są zobligowane przez prawo do drobiazgowego weryfikowania wiarygodności finansowej klientów – sprawdzają nie tylko wysokość dochodów i rodzaj umowy, na podstawie której kredytobiorca jest zatrudniony, ale także przeglądają bazy dłużników i tam szukają informacji na temat klientów. Instytucje pozabankowe działają w inny sposób – kierują swoją ofertę do grupy osób z niższą zdolnością kredytową, które często nie są zatrudnione na umowę o pracę, a np. osiągają przychody na podstawie kontraktów cywilnoprawnych lub pracują w tzw. szarej strefie.

Czym wyróżniają się pożyczki na dowód?

Firmy pozabankowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i maksymalnie upraszczają procedury. Większość z nich nie wymaga przedstawienia zaświadczenia o dochodach z zakładu pracy – wystarczy oświadczenie klienta o wysokości zarobków lub wyciąg z konta bankowego. Niektóre podmioty wymagają również rozliczenia PIT za ubiegły rok – w ten sposób sprawdzają roczne przychody pożyczkobiorcy, zdarza się też, że oczekują weryfikacji konta bankowego. Większość firm pożyczkowych sprawdza dane, które gromadzi Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Instytucja ta wydaje punktową ocenę wiarygodności klienta – w tym celu bada jego przeszłość finansową, historię zaciąganych kredytów i pożyczek. Niestety czasem jedna niezapłacona rata lub opóźnienie w spłacie może powodować, że ocena mocno spada, co może przekreślić szanse na otrzymanie pożyczki. Właśnie dlatego tak wiele osób interesują pożyczki bez BIK. Takie rozwiązania są stosowane, jednak zazwyczaj wymagane są przy nich dodatkowe zabezpieczenia. Mogą to być:

·       nieruchomości (dom, mieszkanie, grunt, gospodarstwo rolne),

·       ruchomości (maszyny budowlane, samochody),

·       weksle,

a także inne dobra. Pożyczki tego typu są też obwarowane wysokim oprocentowaniem, a zatem kwota, którą ostatecznie musi oddać klient, jest o wiele wyższa niż ta, którą pierwotnie zaciągnął.

Pożyczki dla zadłużonych na dowód

Inną grupą ofertę są pożyczki bez sprawdzania baz dłużników. Najczęściej wnioskują o nie osoby, które mają na swoim koncie wiele zobowiązań, zalegają ze spłatą i widnieją na rozmaitych „czarnych listach” (np. ERIF BIG). Pożyczka dla zadłużonych również będzie obciążona wysokimi kosztami, a dodatkowo wymagane będzie zabezpieczenie. Instytucja pozabankowa musi w jakiś sposób chronić swoje interesy na wypadek problemów ze spłatą, dlatego rezygnując ze sprawdzania baz dłużników, zabezpiecza się w inny sposób.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z pożyczki na dowód?

Wszystko zależy od rodzaju firmy pożyczkowej – mają one różne wymogi względem klientów. Interesuje Cię szybka pożyczka bez BIK? Z reguły jednak przyjmują wnioski osób, które:

  • ·       ukończyły 18 rok życia,
  • ·       posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
  • ·       mają polskie obywatelstwo,
  • ·       posiadają telefon komórkowy i aktywne konto w banku.

Wniosek składa się przez internet – wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej firmy pożyczkowej. Klient uzupełnia dane z dowodu osobistego – imię, nazwisko, adres, numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego. Po zweryfikowaniu wniosku instytucja wydaje decyzję. Pożyczka musi być spłacona w terminie, chociaż czasem istnieje możliwość wydłużenia terminu spłaty – wiąże się to jednak z kosztami.

Kto najczęściej korzysta z pożyczki na dowód?

Odbiorcą usług firm pozabankowych może być praktycznie każdy, jednak najczęściej z szybkich pożyczek korzystają osoby pracujące dorywczo lub sezonowo. Część klientów stanowią również studenci oraz osoby uczące się, które nie mają jeszcze stałego zatrudnienia, ale dorabiają, np. na pół etatu. Pożyczki na dowód to także rozwiązanie skierowane do emerytów i rencistów, którzy nie mają wysokich dochodów, a pieniędzy potrzebują np. na leki lub inne cele.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%