Zamknij
REKLAMA

Co można zrobić, kiedy materac okaże się być zbyt miękki?

08:46, 07.07.2020 | materiały partnera

Twardość to najważniejszy parametr każdego materaca do spania. Każdy z producentów zaleca, aby przed wyborem konkretnego produktu zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi wagi użytkownika, który może spać na konkretnym stopniu twardości. Warto zastosować się do takich zaleceń, ponieważ tylko wtedy mamy gwarancję, że nasz materac będzie spełniał wszystkie potrzeby, a przede wszystkim – w bezpieczny sposób będzie wspierał kręgosłup na całej długości. Co zrobić, kiedy wybrany model jest za miękki i zapadamy się w nim, ale nie ma możliwości jego zwrotu? Czy materac nawierzchniowy to dobre rozwiązanie problemu?

Różne stopnie twardości materaców

Kupując nowoczesny materac można samodzielnie wybrać jego poszczególne parametry. W sklepach internetowych takich jak godre.pl producenci umożliwiają zaprojektowanie idealnego modelu, który jest dopasowany do potrzeb danej osoby.

Wyróżnia się cztery stopnie twardości:

  • H1 – materace miękkie (polecane osobom ważącym do 60 kg),
  • H2 – materace średnio twarde (polecane osobom ważącym do 100 kg),
  • H3 – materace twarde (polecane osobom ważącym do 120 kg),
  • H4 - materace bardzo twarde (polecane osobom ważącym ponad120 kg).

Za miękki materac nie pozwala na zajęcie komfortowej pozycji. Zwykle pojawia się nieprzyjemne uczucie zapadania, mogą również pojawić się naciski na poszczególne organy. Zbyt twardy model również przysparza kłopotów, ponieważ jest niewygodny i nie ma możliwości zajęcia komfortowej pozycji do snu.

Materace nawierzchniowe – niedrogi sposób na zmianę twardości materaca

Kiedyś nietrafiony zakup oznaczał spory problem dla nowego właściciela. Na szczęście w wielu sklepach (takich jak Godre.pl https://godre.pl/materace-nawierzchniowe) można znaleźć dziś nowoczesne materace nawierzchniowe, które również posiadają swoje stopnie twardości, odpowiadające twardościom materaców. Co ciekawe, materac nawierzchniowy w zupełności wystarcza, aby zmienić twardość swojego starego materaca. Należy jedynie dopasować odpowiedni rozmiar i wybrać taką twardość, jaką zaleca producent przy określonej masie ciała. Osoby, które preferują wyjątkowo twarde powierzchnie do spania mogą wybrać materac twardy, mimo nieco mniejszej masy ciała, niż przewiduje producent. Z pewnością jednak model bardzo twardy nie będzie dla nich dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest to produkt przeznaczony dla użytkowników o sporej nadwadze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop