Zamknij
REKLAMA

Kiedy kredyt ciąży

10:59, 09.11.2020 | materiały partnera

Kredyty we frankach jeszcze wiele lat temu były bardzo atrakcyjną opcją szczególnie dla osób, które kupowały mieszkanie. Rosnące z czasem kursy waluty spowodowały, że raty stały się mniej atrakcyjne i dlatego frankowicze od lat zabiegają o pomoc rządu, a także weryfikację niekorzystnie podpisanych umów z bankami. Ten temat wraca jak bumerang, a czas działa na niekorzyść kredytobiorców. W praktyce oni muszą oni spłacać zdecydowanie więcej niż planowali.

  1. Pomoc dla frankowiczów
  2. Jak walczyć o swoje prawa?

Pomoc dla frankowiczów

Teoretycznie każdy rząd obiecuje, że zajmie się problemem, a kolejne sądowe wyroki przyznają rację kredytobiorcom, to i tak sprawy mogą się długo ciągnąć i są skomplikowane. Dlatego właśnie warto skorzystać z pomocy specjalistów. Coraz więcej firm i kancelarii podejmuje się pomocy osobom, które zaciągnęły kredyt we frankach. Oferują przede wszystkim bezpłatne przeanalizowanie umowy i wszystkich dodatkowych dokumentów. Bardzo często okazuje się, że zawierają one niedozwolone zapisy, a tym samym udaje się na przykład przewalutować kredyt, uzyskać odszkodowanie czy też wywalczyć obniżenie raty, unieważnienie dotychczasowej umowy z bankiem lub podpisanie nowej ze zdecydowanie niższym oprocentowaniem.

Jak walczyć o swoje prawa?

Kredyt we frankach stał się dla wielu osób bardzo dużym obciążeniem. To właśnie sprawia, że sięgają oni po fachowe doradztwo. To pozwala wyjść z kryzysowej sytuacji, a tym samym znacznie podreperować domowy budżet. Co istotne, bez problemu można korzystać z pomocy kancelarii nawet zdalnie. Nie będzie wówczas nas ograniczało miejsce zamieszkania, a podstawą każdej współpracy będzie oczywiście skompletowana dokumentacja. Na tej podstawie przygotowywana jest wstępna analiza z szeregiem opinii, wyliczeń i analiz. I dopiero wówczas klienci decydują, jakie dalsze kroki chcą podjąć. Wiedzą już, na co mogą liczyć, ile mogą zyskać i ile ich to będzie kosztować. Najczęściej na początku też składa się reklamację w związku z odzyskaniem kosztów ubezpieczenia, co pozwala uzyskać pewne środki.

Wyrok wydany przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w październiku 2019 zobowiązał sądy do rozpatrywania wniosków kierowanych przez posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. To tak naprawdę otworzyło możliwości i spowodowało, że coraz więcej osób chce brać sprawy w swoje ręce. Warto przy tym pamiętać, że każdy musi sam wystąpić z pozwem przeciwko bankowi. Wybierając kancelarię, zwracaj uwagę na jej doświadczenie, ilość prowadzonych postępowań frankowych oraz ich rezultaty, a także podejście do spraw oraz samego klienta.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%