Zamknij
REKLAMA

Najlepsze elektryczne szczoteczki do zębów

13:07, 10.02.2021 | materiały partnera

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych szczoteczek do mycia zębów na rzecz elektrycznych urządzeń. Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ jest to świetna alternatywa dla osób, które chcą po prostu ułatwić sobie czynność, jaką jest mycie zębów. Oprócz tego szczotkowanie zębów szczoteczką elektryczną jest dokładniejsze. Jednakże na rynku jest szeroki wybór takich urządzeń, a więc na jaki model się zdecydować? Podczas wyboru powinniśmy się skupić przede wszystkim na funkcjach szczoteczki. Wybierzmy taką, która spełnia wszystkie nasze potrzeby, jeżeli chodzi o higienę jamy ustnej. Dlaczego elektryczna szczoteczka do zębów to dobry wybór? Sprawdź to w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania!

Zalety szczoteczek elektrycznych

Producenci szczoteczek elektrycznych wprowadzają na rynek coraz nowsze modele urządzeń, a to wszystko dlatego, że po prostu rośnie na nie zapotrzebowanie. Niektóre osoby są zdania, że zarówno szczoteczka tradycyjna, jak i elektryczna szczoteczka jest skuteczna, jeśli chodzi o szczotkowanie zębów. Jednak czy na pewno? Nie do końca. Myjąc zęby tradycyjną szczoteczką, wykonujemy około 200-300 ruchów na minutę, natomiast używając szczoteczki elektrycznej - nawet kilkadziesiąt tysięcy! To doskonale pokazuje, że elektryczne szczoteczki lepiej się sprawdzają, jeśli zależy nam na zdrowiu jamy ustnej.

Dla kogo szczoteczka elektryczna?

Niektóre osoby mają trudności z używaniem tradycyjnych szczoteczek do zębów. Może to wynikać z wielu powodów - np. z zapalenia stawów. Dlatego też szczoteczki elektryczne to świetny wybór dla takich osób, ponieważ mają one szeroki uchwyt, dzięki któremu chwytanie szczoteczki nie sprawia żadnych problemów.

Nie bez znaczenia jest również to, że szczoteczki elektryczne mają wiele przydatnych funkcji, które maksymalnie ułatwiają mycie zębów. Jest to np. regulator mocy, czy wiele interesujących trybów. Ponadto warto tutaj podkreślić, że na rynku możemy znaleźć modele szczoteczek, które same szczotkują nasze zęby - czy może być coś piękniejszego?

Następną zaletą tego typu urządzeń jest to, że możemy się cieszyć czystą i zdrową jamą ustną. Główka szczoteczki elektrycznej ma włosie, które jest w stanie usunąć znacznie więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. Oprócz tego używanie szczoteczki elektrycznej przyczynia się do poprawy stanu dziąseł.

Cechy elektrycznych szczoteczek do zębów

Wybierając szczoteczkę elektryczną, na pewno spotkamy się z wieloma różnymi modelami. W ofertach sklepów coraz częściej pojawiają się szczoteczki soniczne, które wibrują z boku na bok lub obracają się w przód i tył. Oprócz tego zdecydowana większość modeli posiada timer, który po upływie 2 minut (czyli zalecanego czasu mycia zębów) wyłącza szczoteczkę. Nowoczesne szczoteczki elektryczne mają też kilkunastosekundowy sygnał dźwiękowy, który informuje nas o tym, że powinniśmy zacząć szczotkować inne miejsce w jamie ustnej. Ważne jest też to, że tego rodzaju urządzenia wystarczy ładować raz na tydzień, dlatego też bez problemu możemy je zabierać w kilkudniowe podróże - nie pamiętając o ładowarce.

Wysokiej jakości szczoteczki soniczne znajdziesz na stronie marki Oclean pod adresem: https://oclean.pl

Na co zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę elektryczną?

Zdecydowałeś się na zakup szczoteczki elektrycznej? Jeśli tak, to świetnie! Zanim jednak udasz się do sklepu to musisz wiedzieć, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby dokonać dobrego wyboru. Przede wszystkim szczoteczka elektryczna powinna być łatwa w użytkowaniu. Warto też zwrócić uwagę na to, czy posiada wygodny uchwyt - zwłaszcza jeśli zmagamy się z jakimiś schorzeniami. Istotne również jest to, aby rozmiar główki szczoteczki elektrycznej był odpowiedni.

Jeśli chcesz się cieszyć pięknymi i zdrowymi zębami, to musisz pamiętać o dwukrotnym szczotkowaniu zębów w ciągu dnia. To podstawa! Oczywiście w wielu źródłach możemy się spotkać z informacjami, że niezbędne jest też nitkowanie, czy używanie płynu do płukania jamy ustnej. Są to oczywiście prawdziwe informacje, ale jeśli nie zadbamy o prawidłowe i częste mycie zębów, to możemy być pewni, że nic innego nie pomoże. Dlatego też, aby sobie to ułatwić, warto wybrać szczoteczkę elektryczną, której używanie jest znacznie łatwiejsze. Jeśli nadal nie wiesz, jaki wybrać model, to możesz udać się po poradę do stomatologa - taki specjalista na pewno dobrze Ci doradzi!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%