Zamknij
REKLAMA

Drony dla początkujących - idealne dla dzieci i amatorów

14:13, 10.02.2021 | materiały partnera

W ostatnich latach coraz więcej osób podejmuje decyzje o zakupie pierwszego drona. Trzeba jednak wiedzieć, że wybór takiego urządzenia nie może być przypadkowy, bowiem na rynku istnieją różne rodzaje dronów i z całą pewnością możemy stwierdzić, że nie ze wszystkimi poradzi sobie osoba początkująca. Jaki więc powinien być dron dla początkujących? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Pierwszy dron - czy potrzebna jest licencja?

Jedną z umiejętności, którą musi nabyć każda osoba, która chce płynnie latać dronem, jest sterowanie. Producenci takich gadżetów oferują bardzo wiele różnych modeli, a większość z nich jest wyposażona w różne systemy, dzięki którym latanie dronem jest znacznie prostsze. Jednak trzeba tutaj zaznaczyć, że zazwyczaj są to drony półprofesjonalne lub profesjonalne, a koszt ich zakupu jest dość wysoki. A na dodatek tego wszystkiego, aby móc nimi latać, potrzebne jest świadectwo kwalifikacji UOVO, co wynika z tego, że ich waga jest większa niż 600 g. To główne powody, dla których osoby początkujące powinny decydować się na małe i łatwe w obsłudze drony dla początkujących, których masa nie przekracza 0,6 kg, a więc nie jest wymagana licencja.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pierwszego drona?

Wybór pierwszego drona to bardzo ważna sprawa, bowiem jeśli zakupimy niewłaściwe urządzenie, to bardzo szybko zniechęcimy się do latania dronem. Dlatego właśnie, zanim dokonamy zakupu, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Sterowanie

Podczas wybierania urządzenia latającego powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na łatwość sterowania. Jest to coś, co sprawia najwięcej problemów osobom początkującym, dlatego warto to sobie ułatwić, wybierając modele, które wyróżniają się taką cechą. Najbardziej znane są modele dronów, które umożliwiają wystartowanie z otwartej dłoni. Choć rozwiązań jest znacznie więcej! Warto też tutaj podkreślić, że istnieją drony dla początkujących, które ułatwiają również lądowanie.

Tryb headless

Kolejny problem, z jakim zmagają się osoby początkujące, to właściwe wysterowanie urządzenia, znajdującego się w nietypowym położeniu. Dlatego też drony dla początkujących posiadają tryb headless, dzięki któremu dron kieruje się wyłącznie punktem widzenia obserwatora - niezależnie od jego położenia.

Kamera

Zdecydowana większość osób decyduje się na zakup drona, bowiem umożliwia on robienie zdjęć i nagrywanie filmów z lotu ptaka - jeśli oczywiście zdecydujemy się na kupno urządzenia z kamerą. Jednak warto tutaj dodać, że obecnie bardzo wiele modeli dronów posiada ten element, dlatego też znalezienie drona dla początkującego w atrakcyjnie niskiej cenie nie powinno być trudnym zadaniem.

Podsumowanie

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, zanim wybierzemy drona dla osoby początkującej, to musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jest to bardzo ważne, bowiem latanie dronem to świetna pasja, ale można się do niej szybko zniechęcić właśnie poprzez zakup nieodpowiedniego sprzętu, dlatego też wybór drona musi być przemyślany. A jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie podjąć właściwej decyzji, to możemy również skorzystać z pomocy sprzedawcy w sklepie, który na pewno dobrze nam doradzi. Warto również dokonać zakupu w pewnym sklepie internetowym jak np. https://kapitandron.pl.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%