Zamknij

Ocieplanie domu pianą poliuteranową - co warto wiedzieć na ten temat?

21:28, 04.06.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 21:28, 04.06.2018
Skomentuj Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Wiele osób marzy o własnym domu, gdy już się te marzenia spełnią są niewyobrażalnie szczęśliwi. Warto jednak pamiętać, że nasze gniazdko powinno być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, aby nam się dobrze w nim mieszkało. Nie zapominajmy o jego ociepleniu. Obecnie najczęściej w tym celu wykorzystuje się panię poliuteranową- co warto wiedzieć na ten temat?

Piana poliuteranowa - podstawowe informacje

Pianę poliuteranową w budownictwie wykorzystuje się w budownictwie od bardzo dawna. Jej budowa i struktura sprawia, że cechuje się doskonały właściwościami izolacyjnymi. To sprawia, że doskonale sprawdza się przy ocieplaniu domu, a także świetnie sprawdza się w hydroizolacjach. Wyróżnia się dwa rodzaje pianki poliuteranowej: otwartokomórkowe i zamkniętokomórkowe. Ta pierwsza świetnie "oddycha", co sprawia, że pomaga utrzymać przyjemne środowisko w naszych pomieszczeniach. Dzięki jej zastosowania nie skrapla się para wodna i chronimy ściany przed powstaniem pleśni. Pianki otwartokomórkowe bardzo często wykorzystuje się przy ocieplaniu budynków mieszkalnych. Natomiast, zamkniętokomórkowe świetnie nadaje się przy izolacji dachów, fundamentów oraz budynków inwentarskich i chłodni.

Jakie są zalety ocieplania pianą?

Ocieplanie pianą nadal pozostaje jednym z najczęściej stosowanych metod. Wszystko dlatego, że charakteryzuje się niezwykłą skutecznością. Ta metoda ma również mnóstwo innych zalet, o których nie warto zapominać. Ocieplanie pianą przede wszystkim pozwala pokryć wszystkie elementy wymagające ocieplenia, dzięki temu możemy liczyć na dużą energooszczędność. W dodatku nie ma zapachu i jest odporna na pleśń, grzyby oraz bakterie, dzięki temu nie musimy się martwić, że przyczyni się do powstawania brudu, czy smrodu. Pianę poliuteranową najczęściej wybiera się do ocieplania budynków, ponieważ ma najlepsze parametry izolujące oraz daje doskonałą gwarancję szczelności, więc możemy być pewni, że świetnie wykona swoje zadanie. Charakteryzuje się też trwałością powłoki, a także wzmacnia i wygłusza konstrukcję budowlaną.

W jaki sposób wykonuje się izolację natryskową pianką poliuteranową?

Wykonanie izolacji pianką poliuteranową charakteryzuje się również ogromną łatwością, co również wpływa na popularność tej metody. Jak dokładnie się to robi? Dwa składniki pianki wciągane są przez pompy do węży, następnie następuje ich mieszanie pod wysokim ciśnieniem w pistolecie natryskowym. W ten sposób przygotowana piana jest wystrzeliwana na powierzchnie, która ma być izolowana. Po chwili zwiększa swoją objętość i tworzy warstwę ocieplającą oraz chroniącą przed wodą. Wydaje się to tak łatwe, że niektórzy mogą chcieć spróbować sami ocieplić dom, ale nie warto się decydować na ten krok. Piana poliuteranowa spełni swoje zadanie tylko, wtedy gdy będzie odpowiednio przygotowana, a do tego niezbędny okaże się profesjonalista. Dlatego niech nas nie kusi samodzielne ocieplanie domu, bo możemy wyrządzić tylko wiele szkód, a tego przecież nie chcemy.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%