Zamknij

Mity, przez które boisz się odejść z pracy

12:04, 20.03.2020 artykuł sponsorowany

Każde stanowisko pracy ma wady i zalety. Niekiedy zalety przewyższają, co sprawia, że chętnie wykonujemy daną pracę, a czasem jest znacznie więcej wad, co skłania nas, do poszukania nowej. Jednak w wyjątkowych sytuacjach, gdzie proporcje zalet do wad są zbliżone, czujemy się zablokowani, boimy się podjąć decyzję o zmianie, bo kierujemy się kilkoma popularnymi mitami.

Mity dotyczące zmiany pracy, w której nie czujemy się zbyt dobrze.

1. Wszędzie jest tak samo. Niekiedy boimy się odejść do konkurencji, bo myślimy, że skoro firmy zajmują się tym samym, to warunki pracy również będą identyczne. To duży błąd, bo drobiazgi, które aktualnie nas blokują, mogą nie funkcjonować w innej firmie. Środowisko pracy może nam dużo bardziej odpowiadać, dzięki czemu rozwiniemy skrzydła.
2. W innej firmie może być gorzej. Często pracownicy boją się zmienić pracę, bo myślą, że wpadną z deszczu pod rynnę. Tego typu nastawienie sprzyja stagnacji i rozwoju frustracji. Pamiętajmy, że skoro wiemy już, co nam przeszkadza w poprzedniej firmie, możemy zawalczyć o to, by w przyszłej tego nie było. Już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej, możemy wybadać rekruterów i zapytać wprost o rzeczy, które przeszkadzały nam na poprzednim stanowisku pracy.
3. Nikt mnie nie przyjmie. Skoro przyjęto nas do obecnej firmy, to znaczy, że drzemie w nas potencjał, który można zauważyć. Nie powinniśmy przez swoją niską samoocenę zamykać sobie drogę do rozwoju i znalezienia pracy swoich marzeń. W serwisie Pracuj.pl możemy znaleźć cały wachlarz ofert i aplikować tylko na takie, które w pełni spełniają nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że pracy możemy szukać również, gdy ją aktualnie mamy. Praca dostępna jest dla każdego, a oferty pracy zmieniają się i przybywa nowych każdego dnia. Właśnie dlatego regularne, sukcesywne przeszukiwanie strony Pracuj.pl sprawi, że w końcu odnajdziemy prawdziwy cymes wśród ofert.

Wewnętrzne blokady, obawy i mity krążące wokoło tematu pracy, często uniemożliwiają nam osiągnięcie satysfakcji zawodowej. Nie powinniśmy poddawać się temu procesowi, szczególnie że na rynku pracy znajduje się wiele firm, które przyjmą nas z otwartymi rękami. Wystarczy w to wierzyć, pracować nad sobą, wciąż podwyższać swoje kwalifikacje i się rozwijać. Presja ze strony managerów zawsze kierowana jest w naszym kierunku tak, byśmy nie odchodzili z pracy, jeśli dobrze wykonujemy swoje obowiązki. Dlatego, jeśli źle się czujemy na danym stanowisku, powinniśmy sami o siebie zawalczyć.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%