Zamknij

Pierwsza praca - kurier

11:30, 16.05.2020 artykuł sponsorowany

Dysponując prawem jazdy kategorii B, telefonem z nawigacją oraz co najmniej przeciętną kondycją fizyczną, posiadamy wszelkie narzędzia, by podjąć pierwszą pracę. Zatrudnienie w charakterze kuriera jest coraz częstszym pomysłem wśród osób studiujących oraz uczącej się młodzieży.

Upowszechnienie się zakupów poprzez internet, niższe ceny on-lin oraz dynamiczne tempo życia nie sprzyja wybieraniu się osobiście na zakupy. Również ze względów praktycznych i ekonomicznych przejazd do miejscowości oddanej o kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę po pożądany towar mija się z celem. Taka sytuacja rynkowa to woda na młyn dla firm kurierskich, które regularnie rekrutują zarówno kierowców długodystansowych, jak i "lokalnych" kurierów. Od kilku lat branża ta otwiera się na młode, dynamiczne i energiczne osoby, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Praca ta zalicza się do zawodów fizycznych, gdyż wymaga przenoszenia paczek nierzadko ważących po kilka lub kilkanaście kilogramów i dostarczania ich na rozmaite piętra bloków mieszkalnych. Kluczowe są też umiejętności prowadzenia busa i zmysł orientacji w mieście - te dwa narzędzia będą stanowiły podstawę wykonywania zawodu. Dorzućmy do tego uśmiech i pogodne podejście do klienta, a otrzymamy idealny profil kandydata do pracy w roli kuriera.

Ile można zarobić brutto netto za dostarczanie przesyłek kurierskich? To już zależy od ilości wykonanych zleceń, czyli faktycznie dostarczonych paczek oraz od samej firmy, która nas zatrudnia. Przyjmuje się statystycznie, że zarobki kuriera wpisane na umowie zlecenie oscylują na granicy 3000 złotych brutto, nie uwzględniając premii oraz coraz częściej pojawiających się napiwków od klientów. Informacje przedstawione przez kalkulator wynagrodzeń sugerują, że w rzeczywistości wypłata "na rękę" może wynosić około 2800-2900 złotych z dodatkami i premiami od wykonanych zleceń.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%