Zamknij

Pożyczka bez baz? Financer.com podpowiada

00:00, 25.05.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:58, 25.05.2020
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Szukasz pożyczki bez baz? Zastanawiasz się, czy masz szansę na pożyczkę przy złej historii kredytowej i wpisach w BIG-ach? Okazuje się, że możesz pożyczyć pieniądze nawet, gdy miałeś problemy z terminowym regulowaniem rat, odnotowane w BIK bądź długach wpisanych w pozostałych bazach dłużników. Pożyczysz nie tylko na drobne wydatki, ale i większe kwoty. Cała sztuka polega na tym, by wiedzieć gdzie szukać i przede wszystkim mieć pewność, że nie będzie problemu z jej spłatą.

Zarówno banki jak i firmy pożyczkowe sprawdzają bazy dłużników. Minimalizują one ryzyko pożyczenia osobie zadłużonej, która nie jest w stanie już spłacać kolejnej pożyczki. Firmy pozabankowe pożyczają swoje pieniądze i każdy klient, który nie zwraca długu terminowo, to spore obciążenie. Weryfikacja w bazach wiele mówi o potencjalnym kliencie, jakie problemy miewał ze spłatą, jak często się pojawiały, czy jest solidnym pożyczkobiorcą.

Pożyczki bez baz to hasło reklamowe wielu firm pożyczkowych, ale co w zasadzie oznacza, jeśli wszystkie firmy pożyczkowe je sprawdzają?

- Pożyczka bez baz nie do końca oznacza to co sugeruje, czyli brak weryfikacji w bazach. Pod tym hasłem kryje się pożyczka, którą może otrzymać osoba zadłużona, ale konkretne bazy są sprawdzane. Żadna z firm pożyczkowych nie pozwoli sobie na luksus w postaci niesprawdzania klientów w bazach i rozdawania pieniędzy. Nie znajdziemy pożyczki bez baz w żadnej uczciwie działającej firmie na rynku. Jednak nie jest problemem znalezienie ofert akceptujących negatywne wpisy w BIK-u czy też długi odnotowane w biurach informacji gospodarczej. Natomiast pożyczki bez sprawdzania baz oferowane są w sieci przez osoby prywatne, ale jest to bardzo ryzykowne, gdyż może skończyć się wyłudzeniem danych bądź pieniędzy pod przykrywką np. opłaty za rozpatrzenie wniosku- mówi Grzegorz Pietruczuk, zarządzający portalem Financer.com.

Jakie bazy są najczęściej sprawdzane? Firmy pozabankowe sprawdzają: BIK, KRD, InfoMonitor, ERIF, KBIG. Mają również swoją branżową bazę wymiany informacji. Jest nią Credit Check. W bazie zawarte są informacje wyłącznie o klientach firm pożyczkowych, pochodzące od uczestników projektu. Obecnie jest to 35 firm. A w bazie przechowywanych jest ok. 2,7 mln informacji. Warto wiedzieć, że złożenie wniosku w kilku firmach pożyczkowych, które są uczestnikami platformy wymiany danych, w tym samym czasie, może się wiązać z odrzuceniem wniosku we wszystkich. Działa to na podobnej zasadzie jak w bankach. W obawie przed zatwierdzeniem kilku wniosków, banki je odrzucają.

Wśród pożyczek bez baz, czyli ofert, które akceptują negatywne wpisy, znajdują się zarówno pożyczki na miesiąc jak i ze spłatą do kilku lat. Oferta firm pozabankowych jest na tyle szeroka, że zrealizujesz zarówno mniejsze jak i większe przedsięwzięcia. Na zainteresowanych dodatkową gotówką czekają oferty darmowych pożyczek, raty z długim okresem spłaty (nawet do 60 miesięcy), pożyczki z żyrantem i pod zastaw auta bądź nieruchomości (dla firm). Kolejna opcja to pożyczka na samochód. A w przypadku pożyczek z żyrantem, główny pożyczkobiorca nie jest praktycznie w ogóle sprawdzany, za to żyrant musi się wykazać dobrym BIK-iem i zdolnością kredytową. W takim razie jakie wymagania są stawiane przy tego typu pożyczkach?

- Chwilówki nie wymagają nic więcej niż dowodu osobistego, a dokładnie mówiąc danych z niego. Nie ma konieczności przesyłania skanu, jedynie w przypadku, gdy firma ma jakiekolwiek wątpliwości. Podobnie procedura wygląda przy pożyczkach ratalnych bez zabezpieczeń. Ograniczona jest do minimum. Klient wszystko załatwia online, włącznie z podpisaniem umowy. Przy pożyczkach ratalnych można się jeszcze spotkać z koniecznością podpisania wersji papierowej za pośrednictwem kuriera- dodaje Grzegorz Pietruczuk.

Prosta i szybka procedura nie oznacza, że firma nie prześwietla dokładnie klienta. Dlatego przed złożeniem wniosku należy sprawdzić, w jakich bazach firma weryfikuje klientów. I jaki ma stosunek do negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej oraz w BIG-ach. Jeśli informuje, że nie akceptuje opóźnień oraz negatywnych wpisów, składanie wniosku nie ma sensu, bo sporo jest ofert pożyczek, które mogą dostać osoby zadłużone, z negatywnymi wpisami. Decyzja zależy od wielu czynników, m.in. obecnej sytuacji finansowej, tego czy długi zostały uregulowane oraz w jakiej kwocie jest to zadłużenie, kiedy powstało. Pod uwagę brany jest również rodzaj zatrudnienia. W najlepszej sytuacji są osoby pracujące w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony.

Jak znaleźć pożyczkę bez baz? Ofert jest dużo, ale liczba firm pozabankowych na rynku nie ułatwia sprawy. Możesz cały dzień przeglądać oferty i w końcu odpuścisz. Prościej, szybciej i bezpieczniej znajdziesz tego typu pożyczkę korzystając z takich narzędzi jak Financer.com. Na bieżąco aktualizowana oferta, bogata w informacje porównywarka, liczne parametry do wyboru, zróżnicowanie, zarówno pożyczki bankowe jak i pozabankowe, to pewność, że znajdziesz najlepszą opcję dla siebie!

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%