Zamknij

Klęska Szubinianki w starciu z beniaminkiem

11:56, 20.08.2017 szubinianka.futbolowo.pl
Skomentuj

Drugiej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Szubinianki. W meczu 2. kolejki V ligi, grupy II klasy okręgowej, szubinianie na własnym boisku przegrali z beniaminkiem rozgrywek, Unią Gniewkowo 1:5 (0:1).

Po porażce 0:3 w Kruszwicy piłkarze Szubinianki mieli w planach zdobyć pierwsze ligowe punkty. Do Szubina zawitał beniaminek z Gniewkowa, który na inaugurację pokonał 9:0 spadkowicza ze Złotnik Kujawskich. Szubinianie zagrali bez kontuzjowanego J. Wiśniewskiego i Wesołka, zaś na przedmeczowej rozgrzewce kontuzja odnowiła się Tomaszowi Kleinowi. W porównaniu do meczu z Gopłem, trener szubinian dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Ta najistotniejsza była w bramce - Karola Kobylarza zastąpił Przemysław Pawlak, z kolei za Kleina w wyjściowej jedenastce wyszedł Mirosław Obremski.

Początek spotkania pokazał, że przypadkiem nie była znakomita forma strzelecka Unii w pierwszym meczu. Już w 10. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Balik wyłożył piłkę Kmicie, który nie miał problemów z pokonaniem Pawlaka. W 19. minucie dali o sobie znać miejscowi. Jaworski obsłużył w polu karnym Jurka, niestety pomocnik Szubinianki uderzył obok słupka. W kolejnych dwóch sytuacjach z dobrej strony pokazał się Machowski, jednak najpierw uderzył z dystansu zbyt lekko, a później uprzedził go bramkarz. W 31. minucie podopieczni Wiesława Stepczyńskiego powinni wyrównać. Na skrzydle piłkę Piotrowiczowi odebrał Robert Jurek i znalazł się w dogodnej sytuacji do pokonania bramkarza Unii, niestety zawodnik szubińskiej drużyny uderzył w golkipera przyjezdnych. Trzy minuty później Szubiniankę uratował Pawlak, broniąc strzał napastnika gości z ostrego kąta.

Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się źle dla miejscowych. W 54. minucie Waligóra był faulowany w polu karnym przez Chojnackiego, jedenastkę na bramkę zamienił Kaźmierski. W 62. minucie z groźną kontrą wyszedł Szymon Staszak, jednak skrzydłowy Szubinianki zwlekał zbyt długo z oddaniem strzału i ostatecznie stracił futbolówkę. W 70. minucie miejscowi stracili trzecią bramkę. Nowacki wyłożył piłkę do Ciejka, który z obrębu pola karnego, płaskim uderzeniem pokonał Pawlaka. Fakt, że 120 sekund później gospodarze odpowiedzieli trafieniem. Wprowadzony na boisko w drugiej połowie Polawski wyłożył piłkę Krawczykowi, defensor Szubinianki nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Jednak to było wszystko na co było stać szubiński zespół. W ostatnich minutach jeszcze dwie bramki strzeliła Unia. Na listę strzelców wpisali się Waligóra i Ciejek.

Szubinianka przegrywa drugi mecz z rzędu i jest w kryzysowej sytuacji na początku sezonu. Za tydzień ciężki wyjazd do Radziejowa, Start po dwóch kolejkach ma cztery punkty.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - 2. KOLEJKA - 19.08.2017 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - UNIA GNIEWKOWO 1:5 (0:1)
Bramki: 0:1 Kmita 10. - asysta Balik, 0:2 Kaźmierski 54. - karny, 0:3 Ciejek 70. - asysta Nowacki, 1:3 Krawczyk 72. - asysta Polawski, 1:4 Waligóra 86. - asysta Cięgotura, 1:5 Ciejek 90+4. - bez asysty.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Pawlak - Jaworski (72. Kłosowski), D. Chojnacki, K. Zajdlewicz, Krawczyk - Staszak, Jakubowski (60. Donarski), M. Gwit (46. Polawski), R. Jurek, Machowski - Obremski (46. Grabowski).
Żółta kartka: Jakubowski.

UNIA (trener Grzegorz Jeromin): Stępień - Piotrowiak (86. Grzegorek), Gęgotek, Piotrowicz, Kaźmierski - Kmita (80. Krzysztofiak), Cięgotura, Jaroszewski, Frelich (46. Nowacki) - Waligóra, Balik (65. Ciejek).
Żółte kartki: Piotrowiak, Gęgotek.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Boinski (Sadki), asystenci: Szpunar, Miniszewski. OBSERWATOR K-PZPN: Maciej Kosiak (Bydgoszcz).

Ławka rezerwowych
Szubinianka: Kobylarz.
Unia: Wędzelewski, Lemański, Urbański.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

II POŁOWA
90+4' Koniec meczu.
90+4' 1:5!! Mikołaj Ciejek po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy.
90' Cztery minuty doliczone. Strzał Waligóry obronił Pawlak.
86' Grzegorek pojawił się na boisku, w miejsce Piotrowiaka.
86' 1:4!! Łukasz Waligóra wykończył akcję drużyny.
82' Ponad bramką uderzył Waligóra.
81' Jurek sprytnie wypuścił sobie piłkę (nie mógł zagrać do Staszaka, który wracał z pozycji spalonej), ale ostatecznie to Stępień złapał futbolówkę.
80' Trzecia zmiana w zespole z Gniewkowa: Krzysztofiak zastąpił Kmitę.
73' Dośrodkowanie ze skrzydła Kaźmierskiego, piłka w rękach Pawlaka.
72' Od razu po golu, zmiana w drużynie gospodarzy - Kłosowski zastąpił Jaworskiego.
72' 1:3!! Gol dla Szubinianki!! Na skrzydle urwał się Polawski, który zagrał do Krawczyka, a ten pewnym uderzeniem po rogu pokonał Stępnia.
70' 0:3!! Akcja zmienników po stronie gości - Nowacki wyłożył piłkę do Ciejka, a ten płaskim strzałem pokonał Pawlaka.
65' Ciejek zastąpił Balika - drugą zmianę zaordynował szkoleniowiec gości.
62' Staszak wygrał pojedynek ze stoperem gości, natomiast wykończył akcję fatalnie, bo zamiast uderzać na bramkę, próbował wycofać piłkę do partnera, ale tam nie było żadnego z kolegów, który by zamknął akcję strzałem.
57' Żółta kartka dla Jakubowskiego za faul w środku boiska.
54' 0:2!! Rzut karny dla gniewkowian podyktowany za faul na Waligórze. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Kaźmierski.
52' Jurek mądrze zagrał piłkę w kierunku Polawskiego, jednak tego uprzedził Stępień.
50' W dogodnej sytuacji, ponad bramką uderzył Balik. To powinno być 2:0 dla gniewkowian.
49' Jakubowski uprzedził wbiegającego w pole karne Kmitę i wybił piłkę na rzut rożny.
47' Dwie zmiany od początku drugiej połowy w Szubiniance - Grabowski zastąpił Obremskiego, zaś Polawski wszedł na boisko w miejsce M. Gwita. Wymuszona zmiana także w ekipie gości - kontuzjowanego Frelicha na placu gry zmienił Nowacki.
46' Początek drugiej części spotkania.

Jednocześnie informujemy, że zmianie uległa godzina rozpoczęcia meczu 6. kolejki Szubinianka Szubin - Włocłavia Włocławek (15.09.2017 r.). Pojedynek na szubińskim Stadionie Miejskim rozpocznie się o godz. 11.00.

I POŁOWA
45+1' Przerwa w Szubinie, 1:0 prowadzą przyjezdni.
43' Po centrze Piotrowiaka, obok bramki uderzył Waligóra.
42' Machowski był faulowany przez jednego z obrońców Unii.
41' Obok bramki uderzył Jurek.
34' Pawlak uratował gospodarzy od straty drugiego gola.
31' Chojnacki szybko wznowił grę po rzucie wolnym, zagrał piłkę do Jurka, ten wygrał pojedynek z Piotrowiczem i uderzył na bramkę, ale jego strzał obronił bramkarz.
29' Wyjściem z bramki, Stępień uprzedził w kontrze Machowskiego.
24' Płaski strzał zza pola karnego Machowskiego - piłka w rękach Stępnia.
19' Jaworski odegrał piłkę do Jurka, ten uderzył obok słupka gniewkowskiej bramki.
14' Jurek prostopadle próbował zagrać piłkę do Obremskiego, napastnika Szubinianki ubiegł jednak bramkarz gniewkowian.
13' Obremski w polu karnym próbował zagrywać piłkę do Machowskiego, jednak futbolówkę wybili obrońcy Unii.
10' 0:1!! Znakomita akcja gości, prostopadłe podanie do Balika, ten wyłożył piłkę Kmicie, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.
7' Kompletnie nieudane dośrodkowanie Staszaka z rzutu wolnego.
5' Jakubowski zagrywał piłkę w kierunku Machowskiego, ale ten był na pozycji spalonej.
2' Dośrodkowanie piłki ze skrzydła zawodnika gości, futbolówka w rękach Pawlaka.
1' Początek spotkania, od środka rozpoczęli gospodarze.

Przed meczem. W drużynie gospodarzy nie zagrają pomocnik Przemysław Wesołek (kontuzja w meczu z Gopłem Kruszwica), zaś na przedmeczowej rozgrzewce uraz odnowił się Tomaszowi Kleinowi, którego w wyjściowym składzie zastąpił Mirosław Obremski.