Zamknij

Derbowy podział punktów, LKS Szubinianka Szubin - Noteć Łabiszyn

18:00, 03.09.2017 szubinianka.futbolowo.pl
Skomentuj

W 4. kolejce V ligi, piłkarze Szubinianki zdobyli pierwszy punkt. Na własnym boisku, szubinianie zremisowali z Notecią/Rawicom Łabiszyn 1:1 (1:0).

To był bardzo trudny mecz dla Szubinianki. Szubinianie po trzech porażkach z rzędu w lidze, znajdowali się przed tą serią spotkań w bardzo trudnym położeniu. W zupełnie innej sytuacji byli łabiszynianie, którzy do grodu Pelikana przyjechali podbudowani wysoką wygraną aż 12:0 (!) nad zamykającym tabelę Piastem Złotniki Kujawskie.

Trener Szubinianki, w porównaniu do przegranego meczu w Radziejowie dokonał dwóch zmian - na ławce rezerwowych zasiadł Paweł Jakubowski, a w wyjściowej jedenastce wyszedł Mirosław Obremski, z kolei Konrad Polawski zagrał w miejsce nieobecnego Szymona Staszaka.

Nim rozpoczął się pojedynek, to gospodarze już mogli przegrywać. Po szybkim rozpoczęciu gry, łabiszynianie wyprowadzili pierwszą kontrę i to w dziesiątej sekundzie. Dobrą okazję miał Marcin Bizoń, ale jego strzał obronił Pawlak. Ten sam zawodnik próbował swoich sił także w 6. minucie, a wówczas bardzo dobrze zachował się Chojnacki, blokując to uderzenie. Szubinianie najlepszą okazję mieli w 21. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Chojnacki, ale uderzył wprost w Kaźmierczaka. Przed przerwą, to miejscowi objęli prowadzenie. Podaniem po ziemi popisał się Machowski, a tuż przed linią pola karnego, Obremski technicznym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Jeszcze przed przerwą, z dystansu uderzał Jurek, ale Kaźmierczak wówczas nie dał się pokonać.

Po przerwie, szubinianie mogli, a wręcz powinni podwyższyć na 2:0, lecz po centrze Jurka, strzał Chojnackiego był minimalnie niecelny. Gospodarze zagrozili jeszcze bramce rywali po strzale z woleja Polawskiego, który obronił Kaźmierczak, a także uderzeniach z dystansu Jurka, które nie sprawiły bramkarzowi Noteci problemów. I gdy wydawało się, że Szubinianka dowiezie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ligowym, łabiszynianie wyprowadzili dwie kontry. Pierwsza - w 86. minucie zakończyła się bramką wyrównującą. Precyzyjnym prostopadłym podaniem popisał się Bizoń, a piłkę do szubińskiej siatki skierował Joachim Nowacki. 60 sekund później, Pawlak fenomenalnie obronił strzał głową Bizonia, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Czy ten pierwszy punkt będzie zwiastunem lepszej gry szubinian? Przekonamy się w następnych pojedynkach ligowych - w przyszłą niedzielę (10.09), Szubinianka o kolejne punkty powalczy w delegacji w Piotrkowie Kujawskim (17.00). 16 września (sobota), szubinianie na własnym boisku podejmą Włocłavię Włocławek. To spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - 5. KOLEJKA - 2.09.2017 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - NOTEĆ/RAWICOM ŁABISZYN 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Obremski 43. - asysta Machowski, 1:1 Nowacki 86. - asysta Bizoń.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Pawlak - Jaworski, D. Chojnacki, K. Zajdlewicz, Krawczyk - Machowski (83. D. Bogusz), R. Jurek, M. Gwit, Grabowski, Polawski - Obremski (86. Kłosowski).
Żółte kartki: Krawczyk, Grabowski, Machowski, R. Jurek.

NOTEĆ/RAWICOM (trener Dariusz Porbes): Kaźmierczak - Woźniak, Otlewski, Ł. Gryglewicz (46. Batorski, 87. Iskra), Brzykcy (79. Kowalik) - Nowacki, Sznajdrowski, K. Skonieczka, W. Lewandowski - Bizoń, Witwicki (67. Dąbrowski).
Żółte kartki: W. Lewandowski, Nowacki.

SĘDZIOWAŁ: Piotr Nowicki (Janikowo), asystenci: Jędrzejczyk, Grzegorski. OBSERWATOR K-PZPN: Maciej Kosiak (Bydgoszcz).

Ławka rezerwowych
Szubinianka: Kobylarz, Jakubowski, Wesołek, Marosz.
Noteć/Rawicom: Stremlau, Wisz, Szalkowski.

[ZAPIS RELACJI LIVE: SZUBINIANKA SZUBIN - NOTEĆ/RAWICOM ŁABISZYN 1:1]

II POŁOWA
90+3' Koniec meczu, Szubinianka zdobyła pierwszy punkt w tym sezonie ligowym.
90+2' Żółta kartka za przerwanie kontry dla Jurka.
90' Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
88' D. Bogusz uderzył obok bramki gości.
87' Łabiszynianie mogli zadać drugi cios - głową po centrze z rogu uderzał Bizoń, ale kapitalną paradą popisał się Pawlak.
86' W międzyczasie, za Obremskiego wszedł Kłosowski.
86' 1:1!! Zamieszanie w polu karnym szubinian i wyrównującego gola strzelił Joachim Nowacki.
83' Pierwsza zmiana w zespole szubińskim - Damian Bogusz zastąpił Michała Machowskiego.
80' Trzecia żółta kartka dla zawodnika gospodarzy - tym razem ukarany Michał Machowski.
77' Lewandowski dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę złapał Pawlak.
72' Z rzutu wolnego dośrodkował Nowacki, ale arbiter dopatrzył się faulu na Grabowskim.
70' Jurek jeszcze raz zdecydował się na strzał z dystansu i ponownie jego uderzenie obronił Kaźmierczak.
68' Obok bramki uderzył Machowski.
67' Druga zmiana w zespole z Łabiszyna - za Witwickiego wszedł Dąbrowski.
66' W. Lewandowski w momencie zagrania piłki od kolejki był na spalonym.
65' Kaźmierczak obronił strzał z dystansu Polawskiego, z kolei uderzenie Jurka było niecelne.
63' Jaworski sfaulowany przez Nowackiego. Za to zagranie, zawodnik Noteci został ukarany żółtą kartką.
62' Machowski za późno zdecydował się na zagranie piłki do Jaworskiego - ten nie był już w stanie opanować
futbolówki.
57' Jurek zdecydował się na strzał z dystansu, jego uderzenie obronił jednak bramkarz łabiszynian.
51' Goście na razie bez zagrożenia bramki Pawlaka.
51' Dośrodkował Jurek, Chojnacki uderzył tuż nad bramką. Bardzo dobra okazja szubinian do podwyższenia
wyniku.
50' Rzut wolny dla gospodarzy, po faulu na Obremskim.
46' Początek drugiej połowy, zmiana w Noteci - kontuzjowanego Ł. Gryglewicza zastąpił Batorski.

I POŁOWA
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45' Dwie minuty zostały doliczone do podstawowego czasu gry w pierwszej części spotkania.
43' 1:0!! Ze skrzydła płasko zagrał Machowski, a bramkarza gości pokonał Obremski.
42' Jurek z rzutu wolnego uderzył wprost w Kaźmierczaka.
40' Bardzo dobrze zachował się Chojnacki, który czysto powstrzymał kontratak w wykonaniu Bizonia.
37' Zablokowany strzał z dystansu Grabowskiego.
35' Pawlak faulowany przy próbie interwencji po centrze z rzutu wolnego.
30' Bezbramkowy remis w Szubinie.
28' Druga żółta kartka dla zawodnika gospodarzy - tym razem ukarany Jakub Grabowski.
27' Ponad bramką Pawlaka uderzył Bizoń.
25' Po centrze Jurka, zamykający akcję Polawski był na pozycji spalonej, co wyłapał arbiter asystent.
22' Żółta kartka dla Wojciecha Lewandowskiego.
21' Chojnacki uderzył głową wprost w bramkarza.
18' Żółtą kartką ukarany Krawczyk.
11' Obok bramki uderzył R. Jurek.
10' Dwa zablokowane strzały zawodników gospodarzy - najpierw Gwita, a następnie Chojnackiego.
8' Znów gorąco pod polem karnym Szubinianki, strzał Bizonia zdołał jednak zablokować Chojnacki.
6' Rzut wolny dla Noteci po faulu Chojnackiego. Uderzenie Nowackiego bardzo niedokładne.
2' Z dystansu niecelnie uderzył Jurek.
1' Dziesiąta sekunda meczu, po stracie Gwita piłkę przejął Bizoń i jego strzał obronił Pawlak.
1' Początek meczu, od środka rozpoczęli gospodarze.