Zamknij

Dwa medale dla UKB Szubin

07:10, 06.09.2017 UKB Szubin
Skomentuj

3 września 2017 r. na stadionie Bydgoskiej Zawiszy odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie zdobyli dwa medale. Srebrny medal w sztafecie chłopców 4 x 100 m w składzie: Jakub Kaiser, Filip Brągiel, Bartosz Iskra i Szymon Adamczyk z czasem 47,80 sek. Pierwsze miejsce zajęła sztafeta MKL Toruń a trzecie miejsce sztafeta Nadwiślanin Chełmno. Drugi medal dla UKB Szubin tym razem brązowy zdobył w biegu na 100 m Bartosz Iskra z czasem 11,93 sek. Duże szanse na medal w chodzie na 3000 m ma Anna Pardua, chód odbędzie się w ramach Mistrzostw 17 września w Włocławku podczas II Rzutu Ligi Młodzików. Podczas zawodów w Bydgoszczy zawodnicy UKB Szubin zajęli czołowe miejsc: czwarte miejsce zajął Dominik Krzywdziński w biegu na 2000 m z czasem 6.45,72 sek. , również czwarte miejsce zajęła Aleksandra Szczech w skoku w dal z wynikiem 4,59 m. Piąte miejsce zajęła Jagoda Kaiser w biegu na 600 m z czasem 1.44,82 sek. Szóste miejsce zajął Szymon Adamczyk w biegu na 100 m z czasem 12,40 sek. ( finał ). Na wyróżnienie zasługuje 12 letnia zawodniczka UKB Szubin Natalia Staśkiewicz za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w biegu na 100 m uzyskując czas 13,80 sek. Tym samym Natalia pobiła rekord życiowy i zdobyła IV klasę sportową. Mistrzostwa Makroregionu odbędą się 9 września w Słupsku.