Zamknij
REKLAMA

II Bieg Charytatywny - BIEGAMY POMAGAMY [FILM]

11:58, 07.11.2017 | M.R
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 5 listopada 2017 o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Szubinie zorganizowano II Bieg Charytatywny - BIEGAMY POMAGAMY, który miał charakter sztafety. W niedzielnym bieganiu wzięły udział 5-osobowe drużyny, których na starcie zgłosiło się aż 32.

Każdy z zawodników musiał pokonać, co najmniej jedno okrążenie w trakcie godzinnego biegu. Aktywność biegaczy biorących udział w biegu została przeliczona na złotówki, łącznie wybiegano 6.410,00 zł. Każde pokonane okrążenie to 5 złotych do puli. Kwota uzyskana podczas godzinnego biegu przeznaczona zostanie na potrzeby rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi w Gminie Szubin.

Mimo, że bieg był charytatywny dla najlepszych trzech drużyn w poszczególnych kategoriach, organizator przygotował upominki. Najlepszą drużyną męską okazali się ponownie "Born to Run" w składzie: Robert Rosenau, Dawid Białek, Dariusz Bąk, Michał Wajer, Jakub Filipiak, łącznie pokonali 20 tys. metrów co daje 50 okrążeń. 

Druga w ogólnej klasyfikacji i jednocześnie pierwsze miejsce w kategorii drużyn mieszanych, wybiegała sztafeta "UKB Szubin 1", debiutanci tej imprezy w składzie: Dominik Krzywdziński, Jagoda Kaiser, Michał Winkowski, Karolina Bejma, Filip Brągiel. Łącznie pokonali 18.800 m czyli 47 okrążeń. 

11. miejsce w ogólnej klasyfikacji i pierwsze w kategorii kobiet wywalczyła drużyna "Dzikie Kurczaki" w składzie: Martyna Leppert, Martyna Stefanowicz, Antonina Bembnista, Zofia Bembnista, Marysia Staroń. Łącznie dziewczyny przebiegły 16.400 m co daje 41 okrążeń szubińskiego stadionu. 

Łącznie w biegu uczestniczyło 157 osób, które przebiegły 512.800 metrów co daje 1.282 okrążenia. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i jednocześnie dziękujemy za wsparcie tak szczytnego celu. 

Na zakończenie imprezy, pomysłodawca i organizator II Biegu Charytatywnego, Jacek Gordon - podziękował wszystkim uczestnikom za udział i zaprosił do wspólnego biegania za rok. Przypomniał, że jest to bieg charytatywny, wszyscy zarabialiśmy pieniądze dla osób, które potrzebują pomocy, są w trudnej sytuacji z powodu choroby bliskich. To jest najważniejsze przesłanie - Dodał - jestem przekonany, że przyszłym roku zrobimy ten bieg i będziemy prawdopodobnie ponawiać go co roku. Już teraz zapraszam.  Powiedźcie znajomym, powiedźcie osobom z innych miast, że warto tu przyjechać, żeby poświęcić trochę czasu i wysiłku dla kogoś kto potrzebuje tych pieniędzy. Wszystkim składam serdeczne podziękowania, dziękuję bardzo. Do zobaczenia w przyszłym roku. 

[ZT]6897[/ZT]

[WIDEO]14[/WIDEO]

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone