Zamknij
REKLAMA

Gminne eliminacje Konkursu Krasomówczego Demostenes

09:18, 24.04.2018 | tekst: RBP
REKLAMA
Skomentuj

Gminne eliminacje Międzypowiatowy Konkursu krasomówczego Demostenes za nami. W tym roku  do eliminacji przystąpiło szesnaście uczestniczek ze szkół w Szubinie, Kowalewie, Rynarzewie i Turze.

W grupie  klas II-III  miejsce pierwsze otrzymała Marta Krajewska  ze szkoły Podstawowej w Turze. Miejsce drugie  i trzecie przypadło uczennicom SP nr 2 z Szubina: Zofii Skibińskiej i Kindze Cyran.

W grupie  klas IV-VI  miejsce pierwsze  otrzymała Julia Piwecka  z SP w Turze. Miejsce drugie zajęła Zofia Wabich z Chomętowa, reprezentująca  SP w Kowalewie. Miejsce trzecie zajęła Zuzanna Finc z SP nr 1 w Szubinie.

Grand Prix zdobyła bezapelacyjnie Adrianna  Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Szubinie. 

[WIDEO]133[/WIDEO]

Do finałów międzypowiatowych zakwalifikowały się :  Adrianna Lewandowska, Julia Piwecka, Zofia Wabich i Marta Krajewska. Pozostałe uczestniczki konkursu  otrzymały wyróżnienia: Zuzanna Kowalska Ze szkoły Podstawowej nr 1 Weronika Meller z SP w Turze, Patrycja Szatkowska SP Rynarzewo, Wiktoria Kuźniak Chomętowo, Julia Polus SP Rynarzewo, Agata Spychalska SP Rynarzewo, Sonia Sztuba Chomętowo, Karina Janik i Wiktoria Garstecka  SP nr 2 Szubin.

Dodajmy, że komisji przewodniczyła polonistka Pani Maria Cholewa, którą wspierały panie Joanna Lewandowska i Hanna Werbicka. Konkurs prowadziła kierownik Oddziału dla dzieci Pani Maria Mańkowska. Zaznaczyć należy, że Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie osiem lat temu zainaugurowała konkurs krasomówczy,  najpierw na terenie swojej gminy, a następnie dzięki staraniom dyrekcji  Demostenes rozszerzył się na gminę Kcynia, Barcin i Żnin. Cieszymy się, że w przyszłym roku finał międzypowiatowy Demostenesa odbędzie się znowu w Szubinie!

(tekst: RBP)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone