Zamknij
REKLAMA

Z sądowym zakazem i na „podwójnym gazie” zatrzymany przez szubińskich policjantów

08:00, 27.02.2018 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj
foto: archiwum

W miniony piątek, 23.02.2018 r. podczas służby na terenie miasta policjanci z komisariatu w Szubinie uzyskali informację, że po godzinie 18.00, po miejscowości Łachowo będzie poruszał się opel astra, którego kierowca może być pijany.

Długo nie trwało, jak podczas patrolu miejscowości policjanci zauważyli ustalony pojazd i zatrzymali go do kontroli drogowej. Od siedzącego za kierownicą 26-latka wyraźnie czuć było alkohol. To, że kierowca jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w organizmie mężczyzny ponad promil alkoholu. Żeby tego było mało, po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że ma on prawomocny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

26-latek dochodził do siebie pod opieką rodziny. Niebawem ponownie spotka się z policjantami i usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym mieszkańcowi szubińskiej gminy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd.
 

(KPP Nakło)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Mistrz Mistrz

0 0

Słabo jasiko ale będzie dobrze 10:31, 01.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone | 2018