Zamknij
REKLAMA

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Turze zwiedzały nakielską komendę

18:00, 18.05.2018 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj

Nakielscy policjanci gościli wczoraj (17.05.18) w miejscu swojej pracy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Turze. Pracę policjantów przybliżyła im sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Nakle.

Goście zwiedzili stanowisko kierowania jednostki, gdzie dowiedzieli się, jak wygląda praca oficera dyżurnego. Zza krat zobaczyli także, jak wygląda policyjny areszt, a policjantka będąca ich przewodnikiem opowiedziała kto i za co może trafić do cel aresztu.  

Niewątpliwą atrakcją był policyjny radiowóz, za którego kierownicę każde chętne dziecko mogło wsiąść i poczuć się jak prawdziwy policjant. Jednak najwięcej radości i uśmiechu na dziecięcych twarzach wywołało spotkanie z asp. Łukaszem Król, przewodnikiem policyjnego psa. Funkcjonariusz opowiadał, jak wygląda praca przewodnika. Zaprezentował też krótki pokaz umiejętności czworonoga. Przy tej okazji dzieci mogły poćwiczyć bezpieczną postawę, którą należy przybrać podczas ataku groźnego zwierzęcia.

Zwiedzanie komendy dzieci zakończyły w świetlicy jednostki, gdzie sierż. szt. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypomniała najważniejsze przepisy i informowała, jak powinien zachowywać się pieszy, aby być bezpiecznym podczas poruszania się po drogach. Zwróciła też uwagę, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest korzystanie z odblasków.

Uczniowie mieli też okazję obejrzeć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas różnego rodzaju zabezpieczeń. W prezentacji tej pomagała policjantka z nakielskiej "patrolówki", st. post. Paulina Wałęcka.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantek odblaskowe prezenty ufundowane przez nakielskie Starostwo Powiatowe.

 

(KPP Nakło)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone