Zamknij

Kierował samochodem ciężarowym pod wpływem narkotyków

12:23, 15.04.2019 | KPP Żnin
REKLAMA
Skomentuj

Barcińscy mundurowi zatrzymali 32-latka, który kierował samochodem ciężarowym będąc pod wpływem środków odurzających. Jego zachowanie oceni sąd, do którego trafi akt oskarżenia.  

W sobotę, 13 kwietnia 2019 r. w godzinach nocnych barcińscy mundurowi w miejscowości Krotoszyn zauważyli pojazd, którego tor jazdy wskazywał, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę. 32 -latek zachowywał się nerwowo, był pobudzony. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna został sprawdzony alkomatem, jednak urządzenie wykazało, że jest trzeźwy. Policjanci poddali go także sprawdzeniu na testerze narkotykowym Drager DrugTest 5000. Wówczas okazało się, że przypuszczenia policjantów były trafne. Urządzenie wskazało na obecność środków odurzających  w organizmie. W związku z powyższym od mieszkańca gminy  Barcin została pobrana krew do badań laboratoryjnych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

31-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

(KPP Żnin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone