Zamknij

"Kaskadowy pomiar prędkości" - działania nakielskiej "drogówki"

20:25, 17.08.2020 | KPP Nakło
Skomentuj
REKLAMA

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wczoraj (16.08.20) nakielscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 31 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na drogach województwa kujawsko-pomorskiego policjanci wczoraj (16.08.20) prowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Kontrole kaskadowe są prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często na krótkim odcinku drogi.

Na terenie powiatu nakielskiego działania zostały przeprowadzone na drodze krajowej nr 10. Podczas całodniowych działań policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego skontrolowali 55 pojazdów, ujawniając 45 wykroczeń popełnionych przez kierowców. 31 z nich związanych było z łamaniem przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. W związku z ujawnionymi wykroczeniami, 24 kierowców zostało ukaranych mandatami, 21 pouczono. Warto podkreślić, że na terenie powiatu nakielskiego podczas prowadzonych działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz