Zamknij

Pakiet OC i AC w cenie OC? Jak poszukasz dobrej oferty, zaoszczędzisz

06:00, 28.11.2017 | Materiał partnera
Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos

Zastanawiasz się nad dokupieniem autocasco do obowiązkowego ubezpieczenia OC, ale przeraża Cię myśl o cenie, jaką przyjdzie Ci za to zapłacić? Jeśli umiejętnie poszukasz i wybierzesz pakiet OC i AC, być może nie okaże się ona wcale taka wysoka. Podpowiadamy, jak to zrobić.

W pakiecie taniej…

Obowiązkowe ubezpieczenie OC daje bardzo okrojoną ochronę, zabezpieczając jedynie przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone w ruchu drogowym. Możesz z niego skorzystać wyłącznie, gdy jesteś sprawcą wypadku, kolizji lub stłuczki – dzięki niemu wyrządzone przez Ciebie szkody zostaną opłacone z Twojej polisy. Poza tym OC nie zapewnia niczego więcej, więc w razie kradzieży bądź zniszczenia auta przez osoby trzecie, zdarzenia losowe lub pogodowe nie masz szans na odszkodowanie. Możesz je otrzymać jedynie pod warunkiem, że posiadasz aktualną polisę autocasco.

Najlepszym momentem na zakup autocasco jest dzień, w którym przedłużasz lub wykupujesz polisę od odpowiedzialności cywilnej. Nabywając za jednym razem dwa ubezpieczenia, możesz bowiem oszczędzić na każdej z nich, otrzymując w niższej cenie zarówno OC, jak i AC. Obniżka może być naprawdę duża – jest szansa, że pakiet będzie kosztował tyle, ile wynoszą ceny OC! Warunek konieczny to umiejętne znalezienie tak atrakcyjnej oferty. Da się to zrobić dzięki możliwościom, jakie oferują współczesne technologie.

…ale nie zawsze najkorzystniej

Korzystając z porównywarek internetowych, w których możesz zaznaczyć, że poszukujesz pakietu OC i AC, z łatwością znajdziesz interesującą Cię ofertę. Po uzupełnieniu formularza o informacje dotyczące Twojej osoby i ubezpieczanego pojazdu otrzymasz czytelne wyliczenie w formie tabeli, która zawiera oferty różnych firm posortowane od najtańszej do najdroższej. Już na pierwszy rzut oka stwierdzisz, że znajdują się w niej pakiety, które kosztują tyle, ile wynosi cena pojedynczego OC.

Co istotne, najtańsze OC według kalkulator-oc-ac.auto.pl nie musi oznaczać, że w firmie, która je oferuje, otrzymasz również pakiet OC i AC w najkorzystniej cenie. Często bywa tak, że tańszy pakiet oferuje towarzystwo, którego oferta na samo OC nie jest najbardziej konkurencyjna. Pamiętaj jednak, że koszt pakietu nie powinien być czynnikiem decydującym o zakupie – znacznie ważniejszy jest zakres autocasco, które powinno odpowiadać Twoim potrzebom, wymaganiom i możliwościom. Lepiej zapłacić więcej i otrzymać AC, które zapewnia pewne odszkodowanie w odpowiedniej wysokości w każdym przypadku, niż stracić pieniądze na zbędnym autocasco, które nie daje oczekiwanej ochrony.  

(Materiał partnera)
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone