Zamknij

Ranking ubezpieczeń mieszkania - sprawdź najlepsze oferty!

00:00, 22.04.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. depositphotos

Ubezpieczenie mieszkania to bardzo praktyczne i przydatne rozwiązanie, które pomoże uporać się z problemem, w razie gdyby doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Piorun, pożar, zalanie czy przepięcie, to zdarzenia, które są niezależne od człowieka. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie dla siebie i mienia.

Coraz więcej osób przekonuje się o tym, że zabezpieczenie własnego mieszkania jest dobrym rozwiązaniem. Składki nie są bardzo wysokie, bo już od stu złotych można mieć całkiem dobrą polisę, za to wsparcie, jakie można uzyskać jest wprost nieocenione. Taka polisa to pieniądze na wykonanie remontu, który jest konieczny po zalaniu mieszkania z powodu wadliwej instalacji hydraulicznej, po pożarze spowodowanym przez pioruny czy przez zwarcie w elektryce.

Polisa pozwala również na odkupienie sobie sprzętów zniszczonych w czasie zdarzeń losowych spowodowanych przez działanie sił natury, ale też skradzionych na skutek włamania do mieszkania. Bez takiej pomocy trzeba by było pokryć wspomniane koszty z pieniędzy własnych z budżetu domowego. A nie są to małe kwoty.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie mieszkania?

Mimo tego, że polisa ubezpieczeniowa to rozwiązanie praktyczne i korzystne, to jednak polisa polisie nie jest równa i warto przeanalizować oferty, które są obecnie dostępne na rynku. Dobrym sposobem na to jest sprawdzenie, jak wygląda ubezpieczenie mieszkania z www.ubezpieczeniaonline.pl. Tam można znaleźć nie tylko ciekawe analizy tematu, ale również rankingi i zestawienia, które znacznie ułatwiają dokonanie porównania, pozwalają na oszczędzenie czasu i skracają okres poszukiwań.

Wybierając ubezpieczenie warto kierować się przede wszystkim własnymi oczekiwaniami i potrzebami i tym, aby ochrona okazała się skuteczna i praktyczna. Jeżeli więc dom nie stoi na terenie zalewowym, to nie ma takiej potrzeby, by ubezpieczać go od powodzi czy zalania wodami gruntowymi. Zdecydowanie lepiej, ubezpieczyć się wówczas od tych ryzyk, które stanowią realne zagrożenie w danej lokalizacji.

Warto też zwrócić uwagę na możliwe rozszerzenia ochrony. Czy i w jakim zakresie można ubezpieczyć ruchomości domowe, jak zabezpieczyć się na wypadek kradzieży czy dewastacji. Nie bez znaczenia są też wyłączenia. Coraz częściej firmy ubezpieczeniowe biorą odpowiedzialność za zdarzenia wynikające z działania samego ubezpieczonego. Jednakże, nadal nie jest to powszechne rozwiązanie. Warto więc sprawdzić, czy pozostawione żelazko i powstały z tego powodu pożar poskutkują wypłatą odszkodowania czy nie.

Ranking pozwala również na sprawdzenie ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania na www.ubezpieczeniaonline.pl. To też istotna kwestia. Jeżeli bowiem uda się znaleźć dwie polisy, które zakresem będą do siebie bardzo podobne, to nie ma sensu wybierać tej, która będzie droższa. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wówczas wykupienie polisy z mniejszą składką.

Ranking ubezpieczeń

Analizując ranking ubezpieczeń mieszkania można bardzo szybko sprawdzić, które towarzystwa znajdują się w pierwszej trójce. Przy symulacji wykonanej dla osoby trzydziestoośmioletniej, mieszkającej w średnim mieście, w mieszaniu o powierzchni 65 m2, na piętrze, składki ubezpieczeniowe zaczynają się już od 150 złotych. Przy czym warto sprawdzić szczegółowe warunki każdej polisy.

I tak, na pierwszym miejscu uplasowała się firma Link4, ze składką 149 złotych rocznie. Drugie miejsce to firma Inter Ubezpieczenia ze składką 190 zł rocznie. Trzecie miejsce zajęła Concordia, przy składce 197 zł rocznie.

Podsumowując, ubezpieczenie mieszkania to ważne wsparcie w codziennym życiu. Natomiast dobre ubezpieczenie można znaleźć wyłącznie dzięki porównywaniu, analizom i różnorodnym rankingom i zestawieniom, które pod uwagę biorą bardzo różnorodne aspekty i elementy ochrony. Czas poświęcony na poszukiwania, zwróci się w niższej składce i korzystniejszej ofercie.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone