Zamknij

15 drużyn rywalizowało o puchar Burmistrza Szubina

09.13, 25.07.2021 FB: Pelicup - rozgrywki piłkarskie Aktualizacja: 22.07, 26.07.2021
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę (24.07.2021 r.) na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Szubinie rozgrywany był kolejny turniej z serii PELICUP organizowany przez MK Organizacyjnie. Tym razem 15 drużyn rywalizowało o puchar Burmistrza Szubina oraz nagrody finansowe.

W turnieju wzięły udział drużyny z Szubina, Kołaczkowa, Bydgoszczy, Piły, Dębówka, Kcyni, Sipior oraz Służewa. Wszystkie zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym” w trzech grupach po pięć drużyn. Awans do fazy finałowej uzyskały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Poniżej przedstawiamy statystyki po zakończeniu fazy grupowej.

LP/ NAZWA DRUŻYNY / PKT / BILANS BRAMEK

Grupa A

 1. Sąsiedzi Sipiory 9 +8
 2. Stara Gwardia Szubin 9 +7
 3. Sokół Dębówko 7 +1
 4. Victoria Kołaczkowo 4 -4
 5. Green Island 0 -12

Grupa B

 1. Mrówka Piła 9 +7
 2. PPHU Dach Bydgoszcz 7 +2
 3. Cimat Bydgoszcz 6 0
 4. PEHA Team 6 -3
 5.  ADP Bydgoszcz 1 -6

Grupa C

 1. MW Team 10 +4
 2. Max Car Szubin 7 +1
 3. Niedoloty Służewo 6 -1
 4. Ubezpieczenia Uciński 5 +1
 5. Internaziomale Football Bydgoszcz 0 -5

Emocje dosięgały zenitu już podczas pierwszych meczów sędziowanych przez Rafała Horbatiuka, Rafała Podlewskiego oraz Przemysława Wesołka. Niesamowite akcje, rywalizacja… bramki z przewrotki - towarzyszyły kolejnym meczom turnieju PELICUP 2021. Aż nareszcie poznaliśmy pary ćwierćfinałowe. Poniżej przedstawiamy drabinkę meczów z uwzględnieniem meczów finałowych.

1/4 FINAŁU

 • Sąsiedzi Sipiory 3:2 Sokół Dębówko
 • Mrówka Piła 5:1 Cimat Bydgoszcz
 • MW Team 2:3 Stara Gwardia Szubin
 • PPHU Dach 5:3 Max Car Szubin\

1/2 FINAŁU

 • Sąsiedzi Sipiory 1:6 Mrówka Piła
 • Stara Gwardia Szubin 3:0 PPHU Dach

O 3 MIEJSCE

 • Sąsiedzi Sipiory 2:4 PPHU Dach

FINAŁ

 • Mrówka Piła 5:2 Stara Gwardia Szubin

W meczu finałowym spotkała się drużyna broniąca tytułu mistrzowskiego PELICUP, a więc Stara Gwardia Szubin. Zmierzyli się oni z drużyną z wielkopolski, Mrówka Piła prowadzona przez swojego kapitana, bramkostrzelnego Wojciecha Węgrzyna. Jak się ostatecznie okazało, to właśnie grająca bez zmienników drużyna z Piły ostatecznie wzniosła w górę blisko siedemdziesięcio centymetrowy puchar Burmistrza Szubina, pokonując w finale Starą Gwardię 5:2.

Podczas wręczania nagród organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został Marcin Kania (Sąsiedzi Sipiory), MVP rozgrywek trafiło w ręce Bartka Musiałka (Stara Gwardia Szubin), a Królem Strzelców zawodów został z 14 bramkami na swoim koncie wspomniany już Wojciech Węgrzyn (Mrówka Piła). Każda drużyna biorąca udział w turnieju otrzymała pamiątkowy puchar. Najlepsze trzy zespoły otrzymały nagrody finansowe (kolejno 1000, 600 i 400 zł).

Organizatorzy chcieliby serdecznie i raz jeszcze podziękować Wszystkim drużynom, które wzięły udział w tej wyjątkowej edycji turnieju PELICUP. Szczególne podziękowania należą się Burmistrzowi Szubina, Panu Mariuszowi Piotrkowskiemu, ale także pracownikom Urzędu Miejskiego w Szubinie oraz wszystkim partnerom: LKS Szubinianka Szubin, Wydawnictwo PROFILL, Hurtownia Sportowa PAAK, medycynadlasportu.pl.

Zasłużone podziękowania należą się także Danucie, Paulinie, Dominikowi, Krystianowi, Adamowi, Karolowi, Dariuszowi oraz Sławkowi i jego rodzinie.

Dziękujemy wszystkim za udział i już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach turnieju z serii PELICUP

(FB: Pelicup - rozgrywki piłkarskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%