Zamknij

WOTGames – darmowy, rodzinny piknik sportowy w Szubinie

20.57, 15.09.2021 WOT Aktualizacja: 20.06, 13.10.2021
Skomentuj
REKLAMA

26 września, w niedzielę w całej Polsce odbędą się "WOTGames" – rodzinne, darmowe pikniki sportowe z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W województwie kujawsko-pomorskim impreza odbędzie sięw Szubinie na stadionie bocznym przy ul. Orzeszkowej.

Już dzisiaj ruszają zapisy do sportowej rywalizacji w kategoriach "rekrut" - do 18 lat oraz "Terytorials" - powyżej 18 lat. W każdej lokalizacji na uczestników czeka 200 darmowych pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Wejdź na stronę www.wotgames.wp.mil.pl i podejmij wyzwanie. Najmłodszych wraz z opiekunami zapraszamy do strefy "Akademia terytorialsa", czekają tam na was ciekawe konkurencje i nagrody!Będzie to przestrzeń edukacyjno– zabawowa, gdzie dzieci poznają tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT.Na ośmiu punktach edukacyjnych spotkają naszych żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały „sprawności”, a zdobycie ośmiu  będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Aktywności na punktach będą maksymalnie angażowały uczestników. Wybrane zabawy „Akademii terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy chociażby „poszukiwacz skarbów”. Szczegóły pod adresem www.wotgames.wp.mil.pl.

Dorosłych zapraszamy do sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest oczywiście z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty.W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” lub „Terytorials”. „Rekruci” będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „Terytorialsi” wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.Wybrane konkurencje w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” to na przykład: „Relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami”.

Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać nasze wyposażenie i uzbrojenie oraz do strefy „Plac apelowy”, gdzie będzie miejsce na pogadankę z kombatantem, czy zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj  także każdy chętny do wstąpienia do WOT może porozmawiać z naszymi rekruterami.

Dodatkowo podczas pikniku sportowego obecny będzie punkt szczepień. Terytorialsi zapraszają na niezapomniane wrażenia sportowe! Podejmij wyzwanie i zbierz punkty, wygrywaj nagrody.

(WOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%