Zamknij

Gopło Kruszwica - Szubinianka Szubin 9:0

13:00, 12.08.2019 SzF Aktualizacja: 13:47, 12.08.2019
Skomentuj

Takiego nokautu nie spodziewali się nawet najwierniejsi sympatycy szubińskiego futbolu. Na inaugurację zmagań w grupie II klasy okręgowej, Szubinianka przegrała z Gopłem Kruszwica aż 0:9!

W poprzednim sezonie, szubinianie na starcie ligi przegrali 0:5 z Goplanią Inowrocław. W sobotę w starciu z Gopłem stracili aż dziewięć goli, choć mało brakowało, a goście zasłużenie wyjechaliby z Szubina nawet z dwucyfrową zdobyczą bramkową.

Szubinianka jest mocno osłabiona w tym sezonie. W trakcie przerwy drużynę opuścili trzej kluczowi gracze: lewy obrońca Dominik Krawczyk i ofensywny pomocnik Michał Machowski przenieśli się do Zielonych Zalesie (B klasa), natomiast bramkarz Przemysław Pawlak grać będzie w Wielkopolsce. W ich miejsce, do zespołu powrócili obrońcy Adrian Bogusz i Marcin Janicki, ale obu w sobotę nie było, a na dodatek ten drugi leczy jeszcze drobny uraz i do gry najwcześniej powróci na początku września. Z kolei Gopło pochwaliło się w ostatnich dniach powrotem do drużyny Wojciecha Springera, który wcześniej grał m.in. w Cuiavii Inowrocław i Unii Janikowo.

Kruszwiczanie mecz w Szubinie mieli pod pełną kontrolą. Dość powiedzieć, że ich pierwsze dwie ofensywne akcje od razu zostały zamienione na gole. Już w 3′ minucie do siatki piłkę skierował Mateusz Kurtysiak, a w 7′ dośrodkowanie Patryka Gołdyna na bramkę zamienił Kamil Załęcki. Jeszcze w pierwszej części spotkania, przyjezdni dołożyli cztery kolejne trafienia. Dwa z nich były autorstwa Michała Kruszczyńskiego, a po jednej dołożyli Mikołaj Myśliwy i po raz drugi Kurtysiak, który tym razem wykorzystał rzut karny. Po przerwie, gracze Gopła jeszcze trzykrotnie skierowali piłkę do bramki strzeżonej przez Kobylarza. Trafili Myśliwy, Springer oraz Damian Sikorski.

KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II – 1 KOLEJKA – 10.08.2019 R.
SZUBINIANKA SZUBIN – GOPŁO KRUSZWICA 0:9 (0:6)
Bramki: Mateusz Kurtysiak 3′, 45+1′ karny, Kamil Załęcki 7′, Michał Kruszczyński 26′, 29′, Mikołaj Myśliwy 31′, 53′, Damian Sikorski 58′, Wojciech Springer 80′

SZUBINIANKA: Kobylarz – N. Gorajewski, Jakubowski, R. Jurek, Andziak – Polawski, Gotkowski, M. Gwit, Świder, Donarski – Łukomski.

GOPŁO: Michalak – Załęcki, Wojtarski, R. Redmann (59′ Losik), Gołdyn – Kurtysiak, Kowalski, Springer, Myśliwy (67′ Czarnota) – Kruszczyński (71′ Derenda), Sikorski (59′ Skalski).

Sędziował: Dawid Kosmal (Brzoza).
Żółte kartki: Kowalski (Gopło).