Zamknij

Cztery punkty UKB Szubin w Sopocie

09:46, 10.09.2019 UKB Szubin Aktualizacja: 10:22, 10.09.2019
Skomentuj

7 sierpnia 2019 roku na Stadionie SKL w Sopocie odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w Lekkiej Atletyce. W zawodach wystartowało ponad 500 uczestników z województwa Pomorskiego i Kujawsko Pomorskiego, w tym 5 osobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina. Zawody były jedne z ostatnich gdzie można było zdobyć minima na Mistrzostwa Polski.

Pierwszych 11 zawodników na mecie, skoczni i rzutni zdobywało punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa prowadzonego przez Ministerstwo Sportu dla Klubów i Województw. Zawodnicy UKB Szubin w Sopocie zdobyli 4 pkt., a łącznie w 2019 roku zdobyli 5 pkt. Jeden punkt zdobył Michał Winkowski na przełajach. Po zawodach zawodnicy UKB Szubin udali się na Sopockie Molo. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dotacji Urzędu Miasta w Szubinie. Opiekunami podczas wyjazdu była trener Sandra Pawlak oraz Prezes UKB Szubin Kazimierz Krzywdziński.

Wyniki i miejsca zawodników UKB Szubin w Sopocie:

• 6 miejsce Michał Winkowski 1000 m w czasie 2.53,61 sek. (rekord życiowy )
  • 8 miejsce Natalia Staśkiewicz 100 m z czasem 13,65 sek., w eliminacjach 13,28 sek.
  • 9 miejsce Amelia Stypczyńska 1000 m z czasem 3.45,98 sek.
  • 11 miejsce Jędrzej Kmieć 2000 m z czasem 6.51,23 sek. (rekord życiowy )