Zamknij

UKB Szubin podsumował 2019 rok

16:02, 24.01.2020 UKB Szubin Aktualizacja: 21:04, 24.01.2020
Skomentuj

W styczniu odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2019 Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie. Zarząd UKB Szubin dostał absolutorium za poprzedni rok, a prezes klubu Kazimierz Krzywdziński złożył sprawozdanie z działalności klubu i osiągnięć zawodników w 2019 roku. Na zebraniu byli obecni władze Urzędu Miasta w Szubinie Burmistrz Mariusz Piotrkowski i Zastępca Burmistrza Wioletta Borys – Stachowiak, Członek Zarządu Powiatu w Nakle Ignacy Pogodziński oraz sponsorzy. Klub pogratulował wyróżniających się zawodników drobnymi upominkami, medalami i pucharami oraz podziękował władzą Miasta Szubin, Powiatu Nakielskiego i sponsorom za współprace dzięki który zawodnicy UKB mogą się rozwijać i zdobywać tak dobre sukcesy.

Na obecną chwilę w klubie jest zarejestrowanych 55 zawodników i 5 trenerów w tym dwoje trenerów są wolontariuszami. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Zimą treningi są przeprowadzane dwa razy w hali sportowej a raz na świeżym powietrzu. Natomiast latem dwa razy na Stadionie Miejskim w Szubinie, a raz w terenie. Zawodnicy UKB Szubin wyjeżdżają również na obozy sportowe. Letni obóz odbywa się w Sierakowie, zimowy w Zakopanem. Oprócz obozów klubowych, zawodnicy są powoływani na obozy kadry wojewódzkiej oraz uczestniczą w obozie sportowym "Lekkoatletyka dla każdego". Klub jest również organizatorem Czwartków Lekko Atletycznych w Szubinie.

W 2019 roku zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie, startowali w 30 imprezach od zawodów gminnych, wojewódzkich, poprzez zawody rangi Mistrzostw Województwa, Międzywojewódzkich oraz Polski. Stawali na linii startu 402 razy. W ubiegłym roku zawodnicy UKB zdobyli 13 medali w Mistrzostwach Wojewódzkich w tym 3 złote, 5 srebrnych oraz 5 brązowych. Startowali również w zawodach rangi Ogólnopolskiej gdzie zdobyli 21 medali złotych, 16 medali srebrnych oraz 15 medali brązowych.

Najbardziej wyróżniającym zawodnikiem UKB Szubin jest Oliwia Jechna która zdobyła 10 medali w tym 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Do wyróżniających zawodników zalicza się również Dominik Krzywdziński który w kategorii wiekowej do 19 lat w biegach na dystansach 5.000 m, 10.000 m oraz w półmaratonie zdobył łącznie 7 medali w tym 4 złote, 1 srebrny oraz 2 brązowe. Na wyróżnienie również zasługuje Natalia Staśkiewicz, która w Finale Czwartków Lekko Atletycznych w Łodzi zdobyła brązowy medal na dystansie 100 m.

UKB Szubin w 2019 roku w współzawodnictwie prowadzonym przez Ministerstwo Sportu zdobyło 5 pkt. W poprzednim roku Polski Związek Lekkiej Atletyki pod nadzorem klubu, prowadził zajęcia dla młodych adeptów królowej sportu pod nazwą "Lekkoatletyka dla każdego" prowadzona przez trenerki Elżbietę Czarnecką oraz Sandrę Pawlak.