Zamknij

UKB Szubin podsumował 2019 rok

16:02, 24.01.2020 | UKB Szubin
REKLAMA
Skomentuj

W styczniu odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2019 Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie. Zarząd UKB Szubin dostał absolutorium za poprzedni rok, a prezes klubu Kazimierz Krzywdziński złożył sprawozdanie z działalności klubu i osiągnięć zawodników w 2019 roku. Na zebraniu byli obecni władze Urzędu Miasta w Szubinie Burmistrz Mariusz Piotrkowski i Zastępca Burmistrza Wioletta Borys – Stachowiak, Członek Zarządu Powiatu w Nakle Ignacy Pogodziński oraz sponsorzy. Klub pogratulował wyróżniających się zawodników drobnymi upominkami, medalami i pucharami oraz podziękował władzą Miasta Szubin, Powiatu Nakielskiego i sponsorom za współprace dzięki który zawodnicy UKB mogą się rozwijać i zdobywać tak dobre sukcesy.

Na obecną chwilę w klubie jest zarejestrowanych 55 zawodników i 5 trenerów w tym dwoje trenerów są wolontariuszami. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Zimą treningi są przeprowadzane dwa razy w hali sportowej a raz na świeżym powietrzu. Natomiast latem dwa razy na Stadionie Miejskim w Szubinie, a raz w terenie. Zawodnicy UKB Szubin wyjeżdżają również na obozy sportowe. Letni obóz odbywa się w Sierakowie, zimowy w Zakopanem. Oprócz obozów klubowych, zawodnicy są powoływani na obozy kadry wojewódzkiej oraz uczestniczą w obozie sportowym "Lekkoatletyka dla każdego". Klub jest również organizatorem Czwartków Lekko Atletycznych w Szubinie.

W 2019 roku zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie, startowali w 30 imprezach od zawodów gminnych, wojewódzkich, poprzez zawody rangi Mistrzostw Województwa, Międzywojewódzkich oraz Polski. Stawali na linii startu 402 razy. W ubiegłym roku zawodnicy UKB zdobyli 13 medali w Mistrzostwach Wojewódzkich w tym 3 złote, 5 srebrnych oraz 5 brązowych. Startowali również w zawodach rangi Ogólnopolskiej gdzie zdobyli 21 medali złotych, 16 medali srebrnych oraz 15 medali brązowych.

Najbardziej wyróżniającym zawodnikiem UKB Szubin jest Oliwia Jechna która zdobyła 10 medali w tym 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Do wyróżniających zawodników zalicza się również Dominik Krzywdziński który w kategorii wiekowej do 19 lat w biegach na dystansach 5.000 m, 10.000 m oraz w półmaratonie zdobył łącznie 7 medali w tym 4 złote, 1 srebrny oraz 2 brązowe. Na wyróżnienie również zasługuje Natalia Staśkiewicz, która w Finale Czwartków Lekko Atletycznych w Łodzi zdobyła brązowy medal na dystansie 100 m.

UKB Szubin w 2019 roku w współzawodnictwie prowadzonym przez Ministerstwo Sportu zdobyło 5 pkt. W poprzednim roku Polski Związek Lekkiej Atletyki pod nadzorem klubu, prowadził zajęcia dla młodych adeptów królowej sportu pod nazwą "Lekkoatletyka dla każdego" prowadzona przez trenerki Elżbietę Czarnecką oraz Sandrę Pawlak.

(UKB Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone