Zamknij

Finał Powiatowy Igrzysk Dzieci w koszykówce dziewcząt

17:20, 23.02.2020 | A. Adamczewski
Skomentuj

11 lutego 2020 r. w hali sportowej w Mroczy odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Dzieci w koszykówce dziewcząt. Gminę Szubin reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie.

Zawodniczki szubińskiej Jedynki (złożone głównie z dziewczynek z młodszych roczników 2008 /09 ) w pierwszym meczu po ciężkiej fizycznej walce ze starszą  drużyną z Mroczy zaprezentowała więcej spokoju i ogrania , kontrolując wynik meczu pokonała Mroczę 18:10.

Mecz drugi dla drużyny z Szubina z SP w Paterku był dużo łatwiejszy, dziewczynki od pierwszych minut prowadziły uzyskując nawet 12 punktową przewagę. W drugiej połowie w ekipie z Szubina trener pozwolił na grę wszystkim zawodniczkom, wówczas Paterek zbliżył się do reprezentantek Szubina na 4 punkty , trener pozwolił jednak młodszym dziewczynkom zagrać do końca spotkania. Ostatecznie SP 1  Szubin pokonało Paterek 25:22.

W drużynie SP 1 Szubin, 14 z 16 zawodniczek reprezentuje Klub Pantery Szubin (rocznik 2008/2009)  działający przy SP 1 w Szubinie. Trenerzy A.Adamczewski i D.Adamczewska bardzo dziękują zawodniczkom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dziewczynek do rywalizacji sportowej.

Końcowa klasyfikacja:
1. SP 1 Szubin
2. SP Mrocza
3. SP Paterek

Skład SP 1 Szubin w finale powiatowym: J.Lis , B. Hilscher, M.Lewandowska, Z.Bak, W.Bak, Z.Adamczewska, N. Wawrzynów, W. Borowicz, Z.Kalka, A .Rydlewska, L.Habera, O.Jechna, J. Maras, M.Kuczak, N. Stypczyńska, W.Pytel .Trener A.Adamczewski