Zamknij

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego z pomnikiem powstańczym

10:47, 27.02.2021 | MZS
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 11.02.2021 w Muzeum Ziemi Szubińskiej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „POMNIK NAD MOGIŁĄ POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W SZUBINIE”. Organizatorami konkursu było Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Koło Szubin. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych i kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży; kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych; rozwijanie poczucia dumy z historii lokalnej. Uczestnicy wykonywali pracę plastyczną przedstawiającą:

  • pomnik nad mogiłą powstańców w Szubinie z 1924 r.;
  • pomnik nad mogiłą powstańców w Szubinie z 1939 r.;
  • pomnik zniszczony przez Niemców w czasie II wojny światowej;
  • pomnik w latach 1945-2019.
  • pomnik nad mogiłą powstańców w Szubinie po odbudowie w 2019 r.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym, dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Chęć udziału w konkursie zgłosiły następujące szkoły: Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie, Szkoła Podstawowa w Królikowie, Szkoła Podstawowa w Kowalewie, Szkoła Podstawowa w Rynarzewie oraz Technikum Logistyczne przy Zespole Szkół im. E. Chroboczka w Szubinie. Łącznie wpłynęło 56 prac wykonanych różnymi technikami. Niezależne jury w składzie: przewodnicząca Hanna Zawadzka-Pleszyńska, Mariola Polańska i Kamila Czechowska zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami wyłoniło następujących laureatów konkursu.

Prezentacja multimedialna nagrodzonych i wyróżnionych prac: https://powstanie.szubin.net/materialy/s/22#top

W kategorii klas „0” i młodsze:
I miejsce Mateusz Frankiewicz
II miejsce Paulina Izdebska
III miejsce Emilia Lizak

W kategorii klas I-III szkół podstawowych:
I miejsce Gracjan Banasiak
II miejsce Gabriela KacakI
II miejsce Ziemowit Nowak

W kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych :
I miejsce Martyna Cyganek
II miejsce Maja Janus
III miejsce Lena Kruszyńska

Wyróżnienie:Oliwia SztokSylwia Marmurowicz

Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną część prac konkursowych nadesłano online. Stąd też postanowiono przyznać nagrody w dodatkowej kategorii online.

W kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych nadesłanych prac online:
I miejsce Natalia Krzemkowska
II miejsce Mateusz Martek
III miejsce Kacper Kawecki

Wyróżnienia:Jakub Palczewski, Weronika Gelert, Kornelia Lehnarth, Oliwier Ziółkowski, Maja Badzińska

W kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce Klaudia Pozorska

W kategorii prac wykonanych techniką przestrzenną:
I miejsce Sonia Sztuba
II miejsce Martyna Antosik
III miejsce Antonina Żakowska

Szczególne podziękowanie ślemy nauczycielom za zachęcanie swoich uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie: Ewelinie Kobylarz z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Szubinie, Magdalenie Kozłowskiej i Katarzynie Biskup ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, Hannie Molendzie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie, Magdalenie Itrich ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, Beacie Bereit, Ewie Kowalczyk, Iwonie Tabor ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, Sylwii Kral, Sylwii Krajewskiej, Alinie Rzadkiewicz, Barbarze Robaczewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, mjr rez. Jarosławowi Odrobińskiemu z Technikum Logistycznego w Szubinie (Zespół Szkół im. Prof. E. Chroboczka). 

Laureatów konkursu zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród rzeczowych ufundowanych przez Muzeum Ziemi Szubińskiej, a nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do wzięcia udziału w konkursie po odbiór podziękowań od 26.02.2021 do Muzeum Ziemi Szubińskiej od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 16.00 oraz w niedzielę 7.03.2021 od godz. 12.00 do 16.00. Przy okazji zachęcamy już teraz do kolejnego konkursu plastycznego i fotograficznego „ZAMEK SĘDZIWOJA - NA SZLAKU GOTYCKIEJ CEGŁY” http://powstanie.szubin.net/materialy/s/20#top

(MZS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%