Zamknij

Zespół AGADA zainaugurował Letnie Brzmienia Zamku

12.00, 11.07.2022 SzDK Aktualizacja: 12.22, 11.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

10 lipca na podzamczu w Szubinie koncertem zespołu AGADA rozpoczął się organizowany przez Szubiński Dom Kultury cykl Letnie Brzmienia Zamku. Deszczowy dzień nie zniechęcił mieszkańców do udziału w wydarzeniu, a pogoda ostatecznie dopisała.

Zespół AGADA jako pierwszy zaprezentował się na tegorocznej scenie Letnich Brzmień Zamku. Nazwa została stworzona z połączenia imion wokalistek Agaty Pufal (AGA) oraz Adrianny Rychwalskiej (ADA). Razem z nimi na gitarach zagrał Marcin Bączkowski, na gitarze basowej Piotr Szczepańczyk oraz na perkusji Marcel Witkowski. Zespół w swoim repertuarze miał covery znanych i mniej znanych utworów polskich jak i zagranicznych. Usłyszeć można było takie przeboje jak „Dobrze jest”, „Kocham Cię”, „If I ain’t got You”, „Ain’t nobody” czy „Szary Świat”. To właśnie do wspólnego zaśpiewania ostatniego utworu wokalistki zaprosiły jedną z laureatek Gminnego Konkursu Wokalnego, zorganizowanego w maju przez Szubiński Dom Kultury.

Choć niedziela była deszczowym dniem, to na czas koncertu niebo rozjaśniało, co zachęciło mieszkańców Szubina i okolic do przybycia pod ruiny zamku Pałuków.

Szubiński Dom Kultury zaprasza do udziału w kolejnych wydarzeniach z cyklu Letnich Brzmień Zamku w dniach 24 lipca oraz 14 i 28 sierpnia. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20:00 na podzamczu. Dodatkowo 24 lipca od godziny 16:00 trwać będzie festyn rodzinny pn.: „Lato z Sędziwojem”. W programie m.in. liczne animacje dla dzieci, dmuchańce oraz koncert o godzinie 19:00 Krystek Band.

Patronat medialny nad Letnimi Brzmieniami Zamku sprawuje: Tygodnik Lokalny Pałuki, Radio Żnin FM, Radio Nakło FM oraz Wasze Radio FM.

(SzDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%