Zamknij

Absolwenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy wystąpili w Pałacu w Lubostroniu

09.07, 08.08.2022 mm Aktualizacja: 19.44, 09.08.2022
REKLAMA

W niedzielne popołudnie, 7 sierpnia 2022, w Pałacu w Lubostroniu odbył się 284. Koncert Pałacowy. Usłyszeliśmy dyplomowanych artystów-muzyków. Reprezentują oni na co dzień bydgoskie środowisko twórców kultury i koncertują na terenie całego kraju.

Wystąpili: Anna Niemiec -Mościcka (sopran) - absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki klasycznej z tytułem magistra sztuki, która ukończyła również wokalistykę klasyczną w bydgoskiej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. Remigiusz Kuźmiński (tenor) - absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej z tytułem magistra sztuki, który ukończył także wokalistykę klasyczną w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu. Izabela Wojciechowska (fortepian) - absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie organów klasycznych i dyrygentury klasycznej z tytułem magistra sztuki, która ukończyła również obój klasyczny w bydgoskim Liceum Muzycznym.

W programie koncertu znalazły się pieśni klasyczne, a także utwory musicalowe, filmowe i operetkowe.

Jako ciekawostkę podajemy fakt, iż Remigiusz Kuźmiński to rodowity Pałuczanin urodzony w Szubinie. Przez pierwsze lata życia wychowywał się w Zalesiu Barcińskim w Gminie Barcin.

(mm)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%