Zamknij
REKLAMA

Wystartował nowy sezon wystawienniczy w szubińskiej bibliotece

09:46, 26.08.2018 | RBP
REKLAMA
Skomentuj

Wystawa pt. " Amerykańskie Klimaty" poznańskiego fotografika, Karola Budzińskiego otworzyła nowy sezon wystawienniczy w szubińskiej bibliotece. Autor zdjęć opowiadał o swojej wyprawie do USA, każda fotografia tam wykonana ma swoją historię, której uczestnicy wysłuchali z zaciekawieniem zadając liczne pytania.

Fotografik opowiedział o swojej pasji fotografowania obiektów sakralnych. Karol Budziński wykonuje zdjęcia o tematyce związanej ze środowiskiem, architekturą, turystyką z terenu wielkopolski polski i świata. Nasz gość przyznał, że kiedy dostał pierwszy aparat fotograficzny nie myślał, że fotografia stanie się jego pasją ,sposobem na życie i spełnianiem marzeń.

- Od tamtego czasu upłynęło ponad 30 lat. Pracuję na aparatach Canona, a rocznie wykonuję kilkanaście tysięcy zdjęć. Udaje mi się je czasami publikować w wydawnictwach o charakterze albumów i przewodników turystycznych w ,których jestem autorem i współautorem zdjęć. Jestem członkiem Związku Artystów Plastyków – stwierdził Karol Budziński.

Należy dodać, że w kwietniu 2015 r. ukazał się jego autorski album pt."Rok Pański Klasztory Wielkopolski w Fotografii Karola Budzińskiego". Album ten pokazuje życie codzienne oraz architekturę w 19 klasztorach z terenu Wielkopolski. W grudniu 2017 r. ukazał się jego kolejny autorski album pt." Powidzki Park Krajobrazowy". Karol Budziński jest laureatem licznych konkursów fotograficznych i autorem wielu wystaw.

Niezwykłe zdjęcia Stanów Zjednoczonych można oglądać w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie do końca października, w godzinach pracy książnicy.

(RBP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone