Zamknij
REKLAMA

Podróżnicy w bibliotece, w domu kultury rozmawiano o zdrowiu

10:30, 25.11.2018 | RBP/redakcja
REKLAMA
Skomentuj

22 listopada 2018 r. w murach Szubińskiego Domu Kultury, działający na terenie Gminy Szubin, Klub Zdrowia zorganizował bezpłatne, comiesięczne spotkanie dla mieszkańców gminy. Tym razem na wykładzie Sławomira Lipka, farmaceuty, promotor zdrowia mówiono o mikroflorze jelit. Odpowiedziano na pytanie o dodatkowych trzech kilogramach.

Tego samego dnia, Daria i Krzysztof Nowakowscy oraz ich podopieczna Henia byli gośćmi szubińskiej biblioteki. Maszerzy i podróżnicy opowiadali o swej wielkiej pasji: o wyścigach psich zaprzęgów  w Arktyce ale tak naprawdę ich miłością życia są psy. Przybyli na spotkanie z jednym z nich, liderką zaprzęgu Henią.

Krzysztof Nowakowski jest autorem książki pt. “23 kilometr ” fascynującej opowieści o przygodach w Arktyce. W ich siedzibie, w okolicy Łabiszyna znajduje się przytułek dla starych i jeszcze starszych psów. O zwierzęta też bardziej dbają na wyprawach, niż o siebie. Ze swoimi Alaskanami mają na koncie setki kilometrów. Bezdroża Finlandii i Norwegii nie mają dla nich tajemnic. Z zachwytem opowiadali jak w mrozy i śnieżyce ich psy znajdowały drogę, jak wspaniale znosiły trudne warunki.

Dziękujemy, że pozwoliliście nam być przez godzinę w świecie wielkiej przygody i podziwiać wielką moc psów i Wasze zaangażowanie w poprawę psiego losu. Spotkanie sfinansowała Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Szubin.

(RBP/redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone