Zamknij

Wyjątkowy koncert Artyści SzDK i goście

19:15, 30.12.2018 | tekst: SzDK
REKLAMA
Skomentuj

28 grudnia w Szubińskim Domu Kultury miał miejsce drugi, po ubiegłorocznym sukcesie Koncert kolęd i pastorałek „Artyści SzDK i goście”.

Tradycyjnie już podczas tego wieczoru z muzyką świąteczną usłyszeliśmy:
- pianistów: Vanessę Kasprzak, Joachima Szmyta, Annę Tokarczyk i Wojciecha Brydzkiego;
- gitarzystki: Annę Horendę, Zuzannę Trzebiatowską i Darię Sałek;
- Zespół Wokalny Szubińskiego Domu Kultury;
- Zespół Śpiewaczy „Jesienny Kwiat”.

Na naszej scenie gościnnie wystąpiły również:
- Jagoda Buksa: uczestniczka międzydekanalnego konkursu piosenki w Olszewice, w którym zajęła 2. miejsce, finalistka wojewódzkiego konkursu wokalnego „Wygraj szansę”, a także Agnieszka Berka: znakomita wokalistka, absolwentka Akadami Muzycznej w Bydgoszczy, na której ukończyła dyrygenturę chóralną i edukację muzyczną. Na swoim koncie ma wiele zwycięstw i wyróżnień w konkursach wokalnych na różnych szczeblach oraz występów z chórem w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Uczestniczka warsztatów wokalnych u Elżbiety Zapendowskiej, wokalistka Zespołu Moreno AS.

Poza kilkoma utworami solowymi Jagoda i Agnieszka zaśpiewały wspólnie piosenkę „Kolęda dla Nieobecnych”, za co publiczność nagrodziła je naprawdę gromkimi brawami.

W ostatniej części kolędowego spotkania na scenę zaproszony został Chór im. św. Jana Pawła II, pod kierownictwem dyrygent dr habilitowanej Elżbiety Szubertowskiej, działający przy Szubińskim Domu Kultury. Po jego występie do fortepianu zasiadła sama dyrygent i przy jej akompaniamencie cała publiczność wspólnie zaśpiewała trzy kolędy.

Na zakończenie na scenie pojawili się wszyscy artyści występujący tego wieczoru na scenie, Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury i pracownicy SzDK zaangażowani w organizację Koncertu, by wraz z publicznością odśpiewać kolędę „Bóg się rodzi”.

(tekst: SzDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

lonialonia

0 0

piękny koncert. 05:35, 02.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone