Zamknij

Spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim

14:38, 08.02.2019 | RBP
REKLAMA
Skomentuj

Spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim pozostanie długo w pamięci jego uczestników. Autor przedstawił złowrogi obraz bezwzględnej machiny cenzorskiej stworzonej na wzór cenzury radzieckiej.

Torański zawarł w książce poruszające rozmowy z m.in. Krzysztofem Zanussim, Kazimierzem Orłosiem, Janem Pietrzakiem, ale też z Marcinem Wolskim i Januszem Rolickim. Wyłania się z nich opresyjność mechanizmu kontroli państwa socjalistycznego.

Dramatyczna jest historia losów Tomasza Strzyżewskiego, który wywiózł z kraju tajne dokumenty cenzorskie publikowane potem w Europie zachodniej. Za ten czyn groziła mu śmierć. O tym i wielu innych wątkach dot. cenzury w PRL opowiadał zajmująco nasz gość.

Torański jeszcze raz przypomniał nam jak bardzo okaleczony został nasz kraj i jakim wielkim darem była dla naszego narodu Solidarność. 

Spotkanie z Błażejem Torańskim, dzięki jego głębokiej wiedzy i wielkiej erudycji, było tez swoista ucztą intelektualną.Nasz gość wyjechał lecz w naszej bibliotece pozostała jego książka: Knebel – Cenzura w PRL-u. Zapraszamy.

(RBP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone