Zamknij

Nie żyje znany szubinianin Andrzej Klawitter

19:02, 28.06.2019 | MR/MJ
Skomentuj
REKLAMA

Pisarz przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Andrzej Klawitter urodził się w Szamocinie w Wielkopolsce. Z wykształcenia był ekonomistą. Z zamiłowania dziennikarzem. Publikował m.in. w nieistniejącej już gazecie lokalnej „Pelikan”. W 1984 roku tworzył słuchowiska dla Programu 4 Polskiego Radia. Były to „Granica” i „Operacja”. Kolejne słuchowiska emitowane były w Polskim Radiu Szczecin.

Jego debiutem powieściowym była książka z gatunku political-fiction pt. NN, wydana nakładem szczecińskiej oficyny GLOB w 1988 roku. W kolejnych napisał kilka powieści w tym trzy dla młodzieży (Licealiści, Jedynaczka, Ślicznotka. Dwie powieści były drukowane w odcinkach w bydgoskim „Dzienniku Wieczornym” w latach 1991-1992.  (za Wikipedia)

Kujawsko-Pałuckie Towarzystwo Kulturalne w 2008 roku przyznało mu wyjątkowe odznaczenie – medal im. księdza Jana Kleina. Przez kilka lat był również pracownikiem Szubińskiego Domu Kultury.

Andrzej Klawitter 7 czerwca skończył 67 lat.

Na stronie itvszubin.pl publikowaliśmy felietony >>> autorstwa Andrzeja, niestety z powodu choroby powstały tylko trzy felietony z serii - Satyrycznym okiem Apolonii Szubińskiej.

 

Na łamach strony Szubińskiego Domu Kultury pojawiła się kondolencje

Dziś wieczorem dotarła do nas smutna informacja o śmierci naszego kolegi Andrzeja Klawittera, wieloletniego pracownika Szubińskiego Domu Kultury.
Łącząc się w żałobie i smutku po jego śmierci, chcielibyśmy złożyć kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom

od Dyrekcji i Pracowników Domu Kultury.

[ZT]7677[/ZT]

[ZT]2323[/ZT]

[ZT]2202[/ZT]

(MR/MJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz