Zamknij

Cztery dni z Kulturą. Wydarzenia towarzyszące obchodom Jubileuszowym

11:23, 04.10.2019 | SzDK
Skomentuj
REKLAMA

W dniach od 30.09. do 03.10. miały miejsce wydarzenia towarzyszące obchodom Jubileuszu 60 lat Domu Kultury w Szubinie. W ich ramach odbyły się warsztaty fotograficzne, podczas których dwie grupy licealne i jedna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie wykonały fotografie metodą luksografii.

Kolejnego dnia otwarte zostały wszelkie drzwi Domu Kultury. Siedem grup zostało oprowadzonych po wszystkich pomieszczeniach, od biur przez pracownie po piwnice. W między czasie można było poznać część historii Szubińskiego Domu Kultury, a także legendy i ciekawostki.

Trzeciego dnia wydarzeń towarzyszących na ulice Szubina wyszła trójka Kulturalnych Gońców, którzy rozdawali napotkanym przechodniom specjalny numer „Pelikana -Jednodniówki wydanej z okazji 60 lat Domu Kultury”. W broszurze można znaleźć nawiązania do tego co znajdowało się w szubińskich gazetach wydawanych w latach 1992 – 2000. Ci, którzy nie otrzymali swojego egzemplarza mogą go znaleźć w Domu Kultury – ilość ograniczona.

Ostatnim wydarzeniem towarzyszącym, przed Galą Jubileuszową i Koncertem Renaty Przemyk były warsztaty rękodzieła. Z tych zajęć skorzystało ponad dwieście dzieci z przedszkoli i szkół. W ciągu półgodzinnych zajęć wykonywali oni kwiaty pałuckie lub koszyczki – elementy pałuckiego pająka ostrosłupowego. Całą ludową ozdobę podsufitową wykonali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie. Wszystkie wykonane prace zarówno z warsztatów fotograficznych jak i rękodzieła można było zabrać ze sobą.

(SzDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz