Zamknij

Pamięci Jana Pawła II - nowa wystawa w muzeum

11:19, 09.05.2020 | UM Szubin
Skomentuj
REKLAMA

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Ziemi Szubińskiej na wystawę związaną z Janem Pawłem II. Muzeum z okazji przypadającej w 2020 roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły przygotowało szereg wydarzeń i projektów, które przybliżały bogaty dorobek papieża.

Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią na dzień dzisiejszy muzeum prezentuje wystawę, a projekcje filmowe i lekcje muzealne muszą odbyć się w późniejszym czasie. Wystawa pt.Ojciec Święty - Jan Paweł II - Papież Polak powstała na bazie zbiorów własnych muzeum oraz depozytów wypożyczonych do Piotra S. Adamczewskiego i Iwony Kruk.

Na wystawę składają się medale okolicznościowe, przypinki, karty pocztowe, publikacje książkowe, kalendarze, plakaty, płyty, chusty i pamiątki z pielgrzymek Ojca św. do Polski oraz z wizyt mieszkańców Ziemi Szubińskiej w Watykanie.

Uzupełnienie stanowią portrety Jana Pawła II wykonane techniką haftu krzyżykowego i gobelinowego. Ciekawostkę stanowią wycinki prasowe kolekcjonowane przez Zenona Erdmanna od wyboru Karola Wojtyły na papieża i pierwszej pielgrzymki do Polski.

(UM Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz