Zamknij

Gra miejska już za nami

13:58, 21.09.2020 | MZS
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 19 września 2020 r. odbyła się zorganizowana przez Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna gra miejska. Wydarzenie to element, realizowanego przez muzeum projektu, pt. Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad. Około 80 osób z miasta i gminy Szubin wzięło udział w projekcie. Koordynatorem i autorem projektu była kustosz Kamila Czechowska, która wraz z Patrycją Banasiak, Iwoną Kruk, Agnieszką Rybacką, Sylwią Banasiak, Piotrem Bembenkiem, Towarzystwem Historycznym z Kcyni na czele z prezesem Piotrem Dąbrowskim, Rejonową Biblioteką Publiczną, Szubińskim Towarzystwem Kulturalnym zrealizowali projekt gry miejskiej.

W projekcie wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szubinie, Szkoły Podstawowej w Królikowie, Szkoły Podstawowej w Kowalewie, Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, 7 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska  Feniks w Szubinie oraz osoby indywidualne. Opiekę nad młodzieżą sprawowali Kamila Jakubiak, Barbara Kowalewska, Hanna Molenda, Dorota Nowicka, Mariola Polańska, Hubert Stręk, Dorota Tumiłowicz-Lesiuk. Reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 dopingowała dyrektor Marlena Posadzy.

Gra  rozpoczęła się zbiórką w Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie Kamila Czechowska zapoznała zebranych z projektem, działaniami w ramach gry miejskiej i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi uczestników. Każda z grup otrzymała kartę gry, długopis, a także pakiet wyżywienia. Z uwagi na panującą pandemię start grup uczestników nastąpił w różnych godzinach.  Uczestnicy poproszeni zostali o zachowanie reżimu sanitarnego. W punktach na terenie miasta, gdzie planowano realizację gry dostępny był płyn do dezynfekcji a koordynatorzy zadań przestrzegali obowiązujących wytycznych. Na terenie Szubina uczestnicy realizowali specjalnie przygotowane zadania. Podsumowanie gry odbyło się w Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie na uczestników czekał ponownie słodki poczęstunek i okolicznościowy kubek.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego ,,Koalicje dla Niepodległej". Tytuł projektu Muzeum Ziemi Szubińskiej: Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad. Wartość projektu wynosi 13 600 zł. z czego dofinansowanie to 12 200 zł.

(MZS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%