Zamknij

Wkrótce pojedziemy trasą główną S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ

20.20, 28.10.2021 GDDKiA
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę, 30 października 2021r. kierowcy skorzystają z niemal całego, blisko 10-kilometrowego odcinka S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ. Wyjątkiem będą zjazdy węzła Rynarzewo, na których w dalszym ciągu trwają prace budowlane.

Jak pojedziemy

Od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach kierowcy pojadą obiema jezdniami. Tymczasowe rondo od strony Białych Błot pozostanie, umożliwiając kierowcom lokalnym zjazd na starą DK5.

Z kolei od strony węzła Szubin Północ zlikwidowana zostanie dotychczasowa przewiązka. Kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania. Na odcinku obowiązywać będzie ograniczenie do 80 km/h. 

Stała organizacja ruchu na odcinku Szubin Północ - Żnin Północ

Dzięki udostępnieniu odcinka pod Bydgoszczą możliwe jest wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ukończonym wcześniej odcinku Szubin Północ - Żnin Północ. Tym samym od soboty pojedziemy całą drogą z docelową, maksymalną prędkością 120 km/h. Wyjątkiem jest obręb obwodnicy Szubina, na której ograniczenie prędkości wynosić będzie 100 km/h.

Pozostały jeszcze prace poza trasą główną

W dalszym ciągu na docinku Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ trwają prace na drogach dojazdowych i w sąsiedztwie trasy głównej. Nieczynne pozostają również zjazdy na węźle Rynarzewo. Wykonawca kontynuuje prace na drogach dojazdowych oraz elementach związanych z dostosowaniem przyległego terenu inwestycji. Trwają jeszcze prace w branżach: sanitarnej, telekomunikacyjnej i elektrycznej. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

 

(GDDKiA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%