25 marca 2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbyły się drzwi otwarte, w czasie których uczniowie klas ósmych okolicznych szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz poznać bazę dydaktyczną szkoły.
W nowym roku szkolnym szubiński ogólniak proponuje naukę w klasach o czterech profilach kształcenia – ogólnym, biologiczno-medycznym, prawno-policyjnym i turystycznym.
Ósmoklasiści mogli sprawdzić, jakie przedmioty rozszerzone oraz jakie zajęcia dodatkowe obowiązywać będą w poszczególnych klasach. Dowiedzieli się także, w jakich klubach i kołach będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
Przyszli licealiści wizytę w szkole rozpoczęli od spotkania z dyrektorem szkoły panią Elżbietą Kłosowską-Hilscher oraz przedstawicielami Komisariatu Policji w Szubinie, ponieważ klasy prawno-policyjne objęte są patronatem KPP w Nakle i mają zajęcia z policjantami.
Klub szachowo-warcabowy zaprezentował swoje umiejętności w partii superbłyskawicznej bullet, a członkowie koła robotyki pokazali swoje projekty oparte na LEGO Mindstorms EV3, Arduino oraz Raspberry Pi.
Drużyna Sanitarna przedstawiła symulację dwóch zdarzeń z użyciem AED oraz zasady resuscytacji i badania wstępnego osoby poszkodowanej w wypadku.
Swoją działalnością pochwalił się także Klub Wolontariusza, którego członkowie w bieżącym roku szkolnym zostali ponownie wyróżnieni nagrodą Wolontariusza Roku.
Uczniowie klas prawno-policyjnych przygotowali dla ósmoklasistów pokaz badań z zakresu kryminalistyki oraz zestaw ćwiczeń z samoobrony i technik interwencji.
Członkowie klubu Erasmus+, w sali zaaranżowanej na terminal lotniska, opowiedzieli nie tylko o już zrealizowanych w szkole projektach i wyjazdach, ale także tych, których realizacja przypadnie na lata 2023-2027, na mocy przyznanej już szkole akredytacji. „Stewardessy” opowiadały o międzynarodowej wymianie uczniów oraz prezentowały kraje, które uczniowie liceum odwiedzili w ramach już zrealizowanych projektów: Włochy, Grecję, Hiszpanię, Islandię, Rumunię, Turcję, Węgry, Łotwę, Portugalię, Bułgarię, Chorwację, Niemcy i Belgię.
Duże zainteresowanie wzbudziły także pokazy chemiczne, ćwiczenia na strzelnicy wirtualnej czy zajęcia kreatywności, w czasie których można było wykazać się pomysłowością i popracować przy pomocy ipadów.
Ósmoklasiści i ich rodzice mogli nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, poznać jej bazę dydaktyczną i lokalową, ale także porozmawiać z nauczycielami i uczniami szkoły, by rozwiać swoje wątpliwości związane z wyborem dalszej drogi kształcenia.