Zamknij

MOAS w Szubinie zdobył tytuł Mistrza Polski

21.15, 15.04.2018 Robert Koniec
Skomentuj
REKLAMA

W niedziele zakończyły się Mistrzostwa Polski Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich, których organizatorem był Zakład Poprawczy w Kcyni. W sobotę rozgrywano mecze w dwóch grupach aby w niedzielę drużyny mogły zmierzyć się w spotkaniach finałowych.Ze względów logistycznych Mistrzostwa rozegrane zostały w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wapnie.

W XXII już Mistrzostwach w piłce halowej udział wzięło 11 drużyn z całej Polski. Koordynatorem zawodów był Mirosław Pezacki. Oprócz sportowych zmagań był to także czas do integracji, wymiany doświadczeń zawodowych czy zwiedzenie kcyńskiej placówki. Udana piłkarska impreza odbywała się na wysokim poziomie organizacyjnym za co od uczestników zawodów słowa podziękowań otrzymał Mirosław Pezacki oraz Dyrektor Zakładu Poprawczego w Kcyni Paweł Duda.

Drużyny i wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nie zabrakło także materiałów promocyjnych Gminy Kcynia. W każdych zawodach trzeba wyłonić najlepszych, dobrych i tych przegranych. Tych ostatnich raczej nie było, bo w duchu walki o punkty zawsze wygrywał duch zabawy, wsparcia i dobrej sportowej zabawy.

W tym roku Puchar za zdobycie Tytułu Mistrza Polski pojechał do pracowników MOAS w Szubinie, którzy po zaciętej walce finałowej z kolegami z Barczewa mecz wygrali po rozegraniu rzutów karnych. Panowie z Szubina dokonali tej sztuki już szósty raz w historii mistrzostw.

Wyróżniono także najlepszych w kilku kategoriach:

Zawodnik MVP- Michał Sajnach z ZP w Barczewie

Król Strzelców- Michał Obremski z MOAS w Szubinie

najstarszy zawodnik- Stefan Czerbiński z SDN w Szczecinie

Najlepszy bramkarz- Aleksander Mrzyczek ZP Pszczyna

 

Wyniki XXII Mistrzostw Polski Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich:

 1. MOAS Szubin
 2. ZP Barczewo
 3. ZP Pszczyna
 4. ZP Studzieniec
 5. ZP Kcynia
 6. ZP Grodzisk Wlkp.
 7. ZP Trzemeszno
 8. ZP Głogów- zdobywcy Pucharu Fair Play
 9. ZP Gdańsk
 10. SdN Szczecin
 11. ZP Poznań
(Robert Koniec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%