Zamknij

VII edycja "Przystani w kolorze blue" za nami

11.59, 29.07.2018 tekst: Monika Oleś, Tadeusz Sobol
Skomentuj
REKLAMA

28 lipca 2018 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyła się VII edycja największej imprezy plenerowej "Przystań w kolorze blue". Na mieszkańców nie tylko z Nakła nad Notecią czekało mnóstwo rozrywki i koncertów. Jako pierwszy wystąpił zespół z partnerskiego powiatu Elbe Elster z Niemiec – Robby & Sebastian. Kolejnym był band z Nakła nad Notecią – Bury the Orchid, który rozgrzewał publiczność cięższymi brzmieniami. Wystąpił ponadto zespół Skakanka z Wyrzyska – prawdziwa gratka dla fanów skocznego punka czy rocka.

Grupa doskonale wiedziała  jak polskim tekstem i skoczną muzyką rozbujać słuchaczy. Gościliśmy również muzyczny duet – coverband Backstage Acoustic. Dewizą tego zespołu był charakterystyczny wokal, świetny kontakt z publicznością oraz wciągające akustyczne aranżacje. Gwiazdą wczorajszego wieczoru był Andrzej Piaseczny! Piaseczny znany jest polskiej scenie muzycznej już od lat 90. i z powodzeniem utrzymuje ten stan do dzisiaj. Hity takie jak: „Chodź, przytul, przebacz”, „Śniadanie do łóżka”, „Imię deszczu”, „Prawie do nieba”, „Niecierpliwi”, „Wszystko dobrze” niejeden z nas nucił pod nosem. Koncert Andrzeja Piasecznego był prawdziwą ucztą muzyczną oraz niesamowita profesjonalna wizualizacje na dużym ekranie led.

Koncerty to jednak nie wszystko, bowiem na Przystani Powiat Nakielski nie zabrakło gorących rytmów zumby prowadzonej na scenie przez Pawła Mihausena w dwóch grupach, rejsów statkami: "Wł. Łokietek" i "Jadwiga" po Noteci, pokazów cross fitu przez lokalną firmę Rebel Cross Sport.  Od godz. 9:30 do 13:00 czynny był mobilny punkt zbiórki krwi, z którego skorzystało prawie 30 osób oraz bank szpiku. Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach Przystani w kolorze blue, na których czekało wiele ciekawych animacji od „Załogi  Kapitana Hacka” – w programie także malowanie twarzy oraz żywa maskotka. Imprezę zakończył efektowny pokaz laserów.

Gośćmi wczorajszej imprezy była delegacja partnerskiego Powiatu Elbe-Elster na czele, której stał Christian Heinrich Jasinski - starosta. Starosta Ch. H. Jasinski wraz z starostą nakielskim Tomaszem Miłowkim zabierając głos życzyli dobrej zabawy. Ponadto starosta Jasincki przekazał przekazał pozdrowienia od mieszkańców partnerskiego powiatu.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, policjanci wodniacy z Bydgoszczy oraz ratownicy WOPR.

 

(tekst: Monika Oleś, Tadeusz Sobol)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%