Zamknij

Jesienne inspiracje w Samoklęskach Małych

19.25, 14.11.2021 Sołectwo Samoklęski Małe Aktualizacja: 20.54, 14.11.2021
REKLAMA

W Samoklęskach Małych odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców podczas „Jesiennego pikniku”. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w ramach wymiany doświadczeń kulinarnych  przygotowały potrawy wykorzystując potencjał sezonowych warzyw i owoców. Spotkanie stało się inspiracją do testowania nowych smaków i technik kulinarnych.

Przygotowano również zabawy i konkursy dla dzieci, podczas których wykorzystano „dary jesieni” m.in. ziemniaki i dynię. Posługując się sentencją A. Camusa dzieci wręczyły uczestnikom spotkania przesłanie na dębowym listku: „Jesień to druga wiosna, gdzie każdy liść jest kwiatem”. Organizatorami pikniku byli: KGW, Sołtys i Rada Sołecka oraz Biblioteka w Samoklęskach Małych.

Jesień to niezwykły czas, aby zanurzyć się w nowych aktywnościach. Członkinie KGW w Samoklęskach Małych stały się inicjatorkami akcji społecznego sprzątania, w którą zaangażowali się mieszkańcy. Przedsięwzięcie miało na celu poprawę wizerunku wsi oraz zadbanie o zapomniane groby na cmentarzu w Samoklęskach Dużych.

(Sołectwo Samoklęski Małe)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%